تولید و پرورش قارچ

آذربایجان شرقی کارخانه تولید کمپوست و فرآوری قارچ ندارد

یش از ۲۰۰۰ تن قارچ خوراکی در ۶۴ واحد تولیدی صنعتی، نیمه‌صنعتی و خانگی در شهرستان بستان‌آباد تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هاگ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستان‌آباد طی سخنانی عنوان کرد: نبود کارخانه‌های تولید کمپوست و فرآوری قارچ در سطح استان و شهرستان و نوسانات قیمت بازار از مشکلات تولیدکنندگان قارچ خوراکی است.

جزییات بیشتر

شهرام ایرانی پور در جمع خبرنگاران با اشاره به رتبه نخست این شهرستان در تولید قارچ خوراکی استان اظهار داشت: بیش از ۲۰۰۰ تن قارچ خوراکی در ۶۴ واحد تولیدی صنعتی، نیمه‌صنعتی و خانگی در شهرستان بستان‌آباد تولید می‌شود که تولید این میزان قارچ خوراکی در شهرستان توانستیم رتبه نخست تولید قارچ خوراکی را در استان به خود اختصاص دهیم.

وی در خصوص پتانسیل‌های این منطقه اضافه کرد: شرایط اقلیمی خاص شهرستان بستان‌آباد در کنار آموزش‌های ترویجی کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی، این منطقه را برای تولید قارچ خوراکی مساعد کرده است.

اشتغال‌زایی در منطقه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستان‌آباد با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده در حوزه تولیدات قارچ گفت: وجود ۶۰ واحد تولیدی قارچ خانگی در این شهرستان با مرکزیت روستای آلانق موجب تشکیل شرکت تعاونی تولیدکنندگان قارچ را نیز موجب شده است که توانسته‌اند با احداث واحدهای خانگی در اقتصاد و اشتغال زنان روستایی کمک شایانی کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا