اخبار اقتصادی صنعت قارچاخبار صنعت قارچانجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ

افت ۲۰ درصدی تولید قارچ نسبت به ماه‌های گذشته

با آغاز فصل گرما واحدهای کوچک به سبب نبود سیستم سرمایشی مناسب از چرخه تولید خارج شدند که درنهایت با کاهش عرضه، قیمت قارچ تا حدودی در بازار افزایش‌یافته است.

محمدحسن افشار رئیس انجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی با اشاره به بهبود قیمت قارچ در بازار، اعلام کرد: هم‌اکنون هر کیلو قارچ با نرخ ۱۲ تا ۱۴ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

افشار با اشاره به افت ۲۰ درصدی تولید نسبت به ماه‌های قبل، اضافه کرد: با آغاز فصل گرما روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ تن قارچ در کشور تولید می‌ شود. رئیس انجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی در ادامه صحبت‌های خود گفت: در فصل تابستان، کیفیت کاپوست‌ها در اثر گرما از ۲۸ به ۱۸ درصد کاهش می‌یابد به‌طوری‌که با افت راندمان نسبت به زمستان، واحدهای کوچک از چرخه تولید خارج می‌شود.

آخرین وضعیت صادرات

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی درباره آخرین وضعیت صادرات قارچ این‌چنین عنوان کرد: همه‌ساله در فصل تابستان در جریان جا به‌جایی، قارچ‌های صادراتی به سبب آسیب‌پذیری در برابر گرما، کیفیت خود را از دست می‌دادند که به همین خاطر تقاضا برای قارچ در این فصل به صفر می‌رسید، اما امسال با تشکیل کنسرسیوم صادراتی با کمک وزارت جهاد کشاورزی، معاونت باغبانی و معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی قراردادهای بلندمدتی با خریداران خارجی منعقد کردیم.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا