اخبار صنعت قارچحوادث صنعت قارچ

امکان تشخیص قارچ سمی از قارچ خوراکی برای مردم عادی وجود ندارد

رئیس هیئت‌مدیره انجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی عنوان کرد: هم‌وطنان زمانی مراجعه به جنگل یا طبیعت از چیدن و مصرف قارچ‌ها خودرو خودداری کنند، تشخیص قارچ سمی از خوراکی امکان‌پذیر نیست و توسط متخصصان امر این مسئله امکان‌پذیر است.

به گزارش خبرگزاری هاگ- محمدحسن افشار اظهار در خصوص آگاهی مردم اظهار داشت: عدم بی‌اطلاعی هم‌وطنان از قارچ‌ها سال گذشته منجر به فوت آنان شد و افرادی هم با جمع‌آوری قارچ‌ها و فروش آن به مسافران و مصرف قارچ‌ها وحشی و سمی باعث مسمومیت آن‌ها شدند.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود گفت: امسال طی جلسات مختلف با پرورش‌دهندگان قارچ‌های خوراکی و با ایجاد کارگروه، دستورالعمل تهیه و در اختیار مدیران جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، مکان‌های رویشگاه قارچ‌های سمی معرفی و هشدارهایی در جهت عدم چیدن قارچ‌ها خودرو وحشی داده‌شده است.

انواع قارچ‌های سمی و نوع مسمومیت‌ها :

افشار در رابطه با قارچ‌های وحشی و خودرو اضافه کرد: این‌گونه قارچ‌های خودرو اسپرشان از طریق پوست قابل جذب است و فرد مصرف‌کننده ظرف ۴۸ تا ۷۲ ساعت تلف می‌شود و گونه دیگر این قارچ‌ها به کلیه و کبد حمله می‌کنند و ظرف یک مدت طولانی‌تری فرد مسموم فوت می‌شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش‌ دهندگان قارچ خوراکی یاد آور شد : هموطنان موقعی مراجعه به جنگل یا طبیعت از چیدن و مصرف قارچ‌های خودرو خوداری کنند، تشخیص قارچ سمی از قارچ خوراکی امکان‌پذیر نیست و توسط متخصصان امر این مسئله امکان‌پذیر است.

افشار در پایان خاطرنشان کرد: قارچ خوراکی در کشور توسط واحدهای معتبر تولید می‌شود و ۱۶۰ هزار تن قارچ در سال انجام می‌ شود و هموطنان از مکان‌های عرضه قارچ با بسته‌بندی مشخص تهیه کنند و با خیال راحت این ماده حیاتی را استفاده کنند تا مشکلی برای آنان پیش نیاید.

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا