دانش افزاییمهندس خوشخبر

انتخاب در برداشت قارچ

بدیهی است که نحوه برداشت و قارچ چینی از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده در راندمان تولید است.

وزن قارچ در هر۲۴ ساعت دو برابر می‌شود، به این معنی که در هر ساعت به میزان ۴٪‌ وزن خود رشد می‌کند. بنابراین فراهم آوردن فضای لازم بر روی بستر و از طرفی ایجاد زمان مناسب جهت رسیدن به وزن و اندازه حداکثری از مهم‌ترین موضوعات مدیریتی در یک فارم بوده که حداقل تا ۴٪ در راندمان برداشت مؤثر می‌باشد. با مقایسه‌ای در تصاویر پایین می‌توان به‌راحتی متوجه موضوع برداشت انتخابی گردید.

انتخاب در برداشت قارچ, هاگ

همان‌طور که در تصویر A مشخص می‌باشد، وجود اختلاف اندازه در قارچ‌ها (نسل‌های مختلف) امکان برداشت به‌صورت انتخابی در ۵ روز و در هرروز ۴ نوبت را میسر می‌سازد که با این کار فضای مناسب رشد برای قارچ‌های کوچک‌تر در روزهای بعدی فراهم می‌گردد، که در تصویر B به‌ هیچ‌وجه قابل‌اجرا نخواهد بود.

 

انتخاب در برداشت قارچ, هاگ

در خصوص دستیابی به شرایط راندمان حداکثری در عملیات برداشت و ایجاد شرایط انتخابی، موضوع بسیار بااهمیت نحوه کاهش دما (cool down) و ایجاد فاز زایشی می‌باشد.

کاهش دما

شرایط کاهش دما به‌صورت تدریجی موضوع جدیدی در این خصوص نیست. ولی باید به (microclimate) فضای بین توده‌ای خاک و دمای آن که درواقع مکان تشکیل قارچ می‌باشد توجه ویژه نبود. دمای بالای کمپوست در شروع هوادهی منجر به ایجاد اختلاف زیاد با محیط می‌گردد که این موضوع موجب ایجاد همزمانی در تشکیل قارچ‌ها خواهد شد و طبیعتاً شرایط ایجاد پراکندگی مناسب (spread) و به وجود آمدن چندین نسل در زمان فلاش و شرایط انتخابی در برداشت وجود نخواهد داشت.

شروع هوادهی

بنابراین توجه به دمای کمپوست و کاهش آن در روزهای قبل از شروع هوادهی بسیار بااهمیت است. با شروع هوادهی مهم‌ترین عامل دمای هوا است که تعیین‌کننده میزان قارچ و پراکندگیان بر روی بستر خواهد بود. با حفظ دما در محدود ۲۱ الی ۱۹ درجه سانتی‌گراد در ۳ روز اول هوا دهی در برخی نقاط شرایط رشد زایشی به وجود میاید و از طرفی در نقاط دیگر شرایط رشد به‌صورت رویشی ادامه خواهد یافت، در روز های بعدی می‌توان طی بازدید از بستر و توجه به تعداد پین‌های تشکیل‌شده به کاهش دمای هوا تا رسیدن به شرایط دلخواه ادامه داد. این شرایط تعیین‌کننده پراکنش مناسب قارچ (ازنظر چندین نسل) بر روی بستر در زمان فلاش خواهد بود.

این موضوع در ابتدا سخت و غیر قابل‌اجرا به نظر می‌رسد ولی وقتی تا ۵٪‌ راندمان برداشت درگرو همین موضوع باشد ارزش برنامه‌ریزی و اجرا را خواهد داشت. کشورهای پیشرفته هم‌اکنون از چرخ‌های قارچ چینی اتوماتیک و قابل‌برنامه‌ریزی در سالن‌های خود جهت رسیدن به این هدف بهره می‌گیرند. که قطعاً برای آنها ارزش و توجیه سرمایه‌گذاری را داشته است.

اختلاف در اندازه

وجود اختلاف اندازه در قارچ‌ها (نسل‌های مختلف) امکان برداشت به‌صورت انتخابی در ٥ روز و در هرروز ۴ نوبت را میسر می‌سازد که با این کار فضای مناسب رشد برای قارچ‌های کوچک‌تر در روزهای بعدی فراهم می‌گردد، که در تصویر B به‌هیچ‌وجه قابل‌اجرا نخواهد بود.

با ایجاد چنین شرایطی در هوادهی شاهد چنین فلاشی خواهیم بود که می‌توان با مدیریت و برداشت انتخابی به بیشترین راندمان ممکن رسید. همان‌طور که در تصویر مشخص است، قارچ‌هایی آماده برداشت در روز اول فلاش و به ترتیب قارچ‌هایی آماده برداشت تا ۵ روز آینده خواهند بود. به این شکل و با برداشت انتخابی در هرروز فضای لازم جهت رشد قارچ‌های نسل بعدی در روزهای آینده میسر خواهد بود.

رسیدن به شرایط برداشت انتخابی و دستیابی به راندمان حداکثری

این شرایط را می‌توان با یک رستوران مقایسه کرد، اگر پیشخدمت معطل گردد که به تمام مشتریان در یک زمان سرویس دهد قطعاً موفق به انجام این کار نخواهد بود و از یک میز رستوران نهایتاً دومرتبه در یک شب استفاده خواهد شد، اما در رستوران‌های حتی شلوغ با سرویس‌دهی سریع، یک میز تا ۵ مرتبه در یک شب قابل سرویس‌دهی خواهد بود. بنابراین با شرایط انتخاب در برداشت و درشت چینی و مجدداً برداشت همان طبقه تا ۵ نوبت در یک روز و برداشت کل فلاش تا ۵ روز به شرایط راندمان حداکثری در برداشت می‌توان رسید.

️این موضوع در ابتدا سخت و غیر قابل‌اجرا به نظر می‌رسد ولی وقتی تا ۵٪‌ راندمان برداشت درگرو همین موضوع باشد ارزش برنامه‌ریزی و اجرا را خواهد داشت. کشورهای پیشرفته هم‌اکنون از چرخ‌های قارچ چینی اتوماتیک و قابل‌برنامه‌ریزی در سالن‌های خود جهت رسیدن به این هدف بهره می گیرند. که قطعاً برای آن‌ها ارزش و توجیه سرمایه‌گذاری را داشته است.

بهترین زمان برداشت
دایره ️نارنجی (مشخص‌شده بر روی نمودار):

روز صفر = شروع هوادهی

دایره قرمز (مشخص‌شده بر روی نمودار):

اگر فضای لازم برای رشد قارچ‌ها فراهم باشد در هر ۲۴ ساعت وزنشان دو برابر خواهد شد.

دایره زرد (مشخص‌شده بر روی نمودار) :

بهره‌برداری از سرعت رشد. یک روز تأخیر به معنی دو برابر شدن برداشت است.

دایره سبز (مشخص‌شده بر روی نمودار) :

بهترین زمان برداشت دقیقاً قبل از بالغ شدن قارچ می‌باشد.

دایره آبی (مشخص‌شده بر روی نمودار) :

بلوغ: کلاهک قارچ خیلی سریع باز می‌شود و پره‌ها (gill) زیر آن نمایان می‌گردد. با باز شدن کلاهک کیفیت و ماندگاری قارچ کاهش می‌یابد. این روند بستگی به‌اندازه قارچ دارد، به تأخیر انداختن روند بلوغ قارچ مشکل می‌باشد. بهترین روش برای کاهش سرعت به بلوغ رسیدن فراهم کردن بهترین شرایط برای رشد قارچ می‌باشد.

دایره بنفش (مشخص‌شده بر روی نمودار):

طی مرحله بلوغ وزن قارچ افزایش نخواهد یافت و زیر کلاهک شل می‌گردد.

بر گرفته از كتاب Signals نوشته Mark  den ouden
بررسی عوامل کيفی موثر بر قيمت قارچ های خوراکی
>
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا