خواص قارچویکی قارچ

قارچ های خوراکی از اهمیت درمانی زیادی برخوردار می باشد

قارچ‌های کلاه‌دار گوشتی یا همان ماشروم ها، کاربرد طولانی و موفقیت‌آمیزی در درمان نقص‌های ایمنی به‌ویژه در طب سنتی چین داشته‌اند. در فارماکوپه های چین، استفاده بیش از ۱۰۰ گونه از ماشروم ها برای درمان بسیاری از بیماری‌ها تشریح شده است.

در حال حاضر، بسیاری از فرآورده‌های دارویی به‌دست‌آمده از قارچ‌های کلاه‌دار توسط شرکت‌های بزرگ دارویی در ژاپن، کره و چین تولید می‌شوند.
بسیاری از این فرآورده‌ها در سطح توسط پزشکان با گرایش درمان کل‌نگر، طب سوزنی، فروشندگان گیاهان طبی و پزشکان با گرایش درمان طبیعی، مورداستفاده قرارگرفته و می‌گیرند.

برخی از ترکیباتی که اخیراً از قارچ های خوراکی به درست آمده است، به لحاظ داشتن خواص درمانی بیماری‌های قلبی-عروقی، خواص ضد سرطانی، ضد باکتریایی، ضدویروسی، ضد انگلی و خواص محافظت‌کننده در برابر هپاتیت و بیماری قند، امیدهای زیادی را به وجود آورده‌اند.

قندهای قارچ

چگونگی اثر این ترکیبات در سیستم‌های انسانی و جانوری در مجلات معتبر پزشکی و علمی به چاپ رسیده است. قندهای به‌دست‌آمده از قارچ های خوراکی به‌عنوان ترکیباتی است که قادر به تعدیل واکنش‌های ایمنی انسانی و جانوری بوده و از رشد برخی از سرطان‌ها جلوگیری به عمل می‌آوردند.

این آزمایش‌ها در ژاپن، چین، و به‌تازگی در آمریکا انجام‌شده است. شاید دلگرم‌کننده‌ترین نتایج این نوع مطالعات آن است که قندهای پیچیده به‌دست‌ آمده از قارچ‌های کلاه‌دار، عوارض جانبی پرتودرمانی و یا شیمی‌درمانی را کاهش می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا