کارآفرینی

بانوی کارآفرین از خراسان شمالی؟؟!!

گروه استان‌ها- یک بانوی کارآفرین آشخانه‌ای توانسته است با تسهیلات اندک بنیاد علوی در شهرستان مانه و سملقان و ایجاد کارگاه تولید و پرورش قارچ خوراکی٬ برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مانه و سملقان٬ خانم رویا منصوریان از بانوان کار آفرین آشخانه‌ای است که با کمک بنیاد علوی که نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان مانه و سملقان است٬ توانسته با کاشت نوعی قارچ گانودرما که خرید تضمینی دارد٬ برای 10 نفر و 4 خانواده اشتغال‌زایی کند.

غلام رمضانیان٬ مسئول نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان مانه و سملقان در این باره اظهار داشت: در طرح توان افزایی روستائیان٬ چندین واحد تولید قارچ گانودرما در این شهرستان ایجاد شده که این قارچ‌ها برای کارخانه‌های داروسازی کاربرد زیادی داشته و به صورت تضمینی خریداری می‌شود.

وی افزود: در هر کارگاه بیش از 100 کیلو قارچ گانودرما تولید می‌شود که هر کیلو حدوداً 500 تا 600 هزار تومان خریداری می‌شود. محرومیت‌زدایی با محور اشتغال پایدار خانگی از اصول اساسی بنیاد علوی در این شهرستان است که الحمدلله تا کنون موفقیت‌های خوبی در این زمینه ایجاد شده است.

به گزارش تسنیم٬ قارچ گانودرما از جمله قارچ هایی است که از جهت سلامتی و دارویی دارای اهمیت زیادی است و شرایط کشت و پرورش آن هم در کشور ما به خوبی امکان پذیر است. بنابراین می‌توان به عنوان شغل دوم و یا روشی جهت کسب درآمد در منزل به آن نگاه کرد.

این گزارش ویدئویی نگاهی دارد به وضعیت تولید قارچ گانودرما در شهرستان مانه و سملقان که با همت بنیاد علوی تولید و فروخته می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + هشت =

دکمه بازگشت به بالا