خواص قارچقارچ و سلامتیویکی قارچ

با خوردن قارچ به سرعت وزن کم کن !

با خوردن قارچ در وعده‌های غذایی روزانه، ضمن دریافت مواد مغذی ضروری برای بدن، یک قدم مثبت به سمت کاهش وزن و تناسب اندام بردارید. قارچ علیرغم داشتن ویتامین‌های بسیار مفید فاقد چربی، کربوهیدرات و کالری اضافی است. به همین دلیل است که قارچ توانسته لقب پادشاه را ، در رقابت با گروه سبزیجات و میوه جات در هرم مواد غذایی از آن خود کند.

وقتی صحبت از کمبود و فقر مواد مغذی همچون ویتامین D و فیبر مطرح می‌شود، اغلب خوردن قارچ نادیده گرفته می‌شود. با اضافه کردن یک وعده قارچ در رژیم غذایی خود می‌توانید برای همیشه از کمبود ویتامین D و فیبر خلاص شوید.

بررسی‌های انجام شده توسط مرکز بهداشت و تغذیه ملی (NHANES) در بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که اضافه کردن قارچ به وعده‌های غذایی نه تنها از فقر ویتامین‌هایی مانند فسفر، پتاسیم، مس، فیبر، ریبوفلاوین، نیاسین، کولین، روی و سلنیوم جلوگیری می‌کند، هیچ گونه ضرری برای بدن نداشته و مانند برخی مواد غذایی فاقد سدیم، چربی، کربوهیدرات و کالری بالا است. در نتیجه منجر به اضافه وزن هم نمی‌شود.

محققان در تحقیقات خود خاطر نشان کردند که مصرف قارچ‌هایی که در معرض نور ماورا بنفش رشد می‌کنند،‌ دوز ۵ میلی‌گرمی ویتامین D‌ مورد نیاز روزانه بدن را تامین می‌کنند.

از سوی دیگر وقتی قارچ به رژیم غذایی معمولی اضافه شود، مواد مغذی مهمی را به آن اضافه می‌کند. مطالعات اخیر نشان می‌دهد که با اضافه شدن یک وعده ۸۴ گرمی قارچ معادل ۵ عدد قارچ متوسط به رژیم غذایی، مواد مغذی بسیاری از جمله پتاسیم، ویتامین‌های گروه B و مواد معدنی بسیاری تامین می‌شود.

یک وعده ۸۴ گرمی قارچ منجر به افزایش دریافت ۸ تا ۱۲ درصد پتاسیم، ۱۶ تا ۲۶ درصد مس، ۱۱ تا ۲۳ درصد سلنیوم، ۱۲ درصد ریبوفلاوین، ۱۱ تا ۲۶ درصد نیاسین، ۸ تا ۱۱ درصد ویتامین D و همچنین ۱۰ تا ۱۶ درصد کولین می‌شود. گروه‌های سنی ۹ تا ۱۸ سال به شدت به این ویتامین ها نیاز دارند و حتی افراد با سن بیشتر از این نیز لازم است در وعده‌های غذایی خود قارچ را اضافه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 13 =

دکمه بازگشت به بالا