اخبار صنعت قارچجهاد کشاورزی

بزرگترین زنجیره تولید قارچ

به گزارش هاگ، غلامرضا قنبری رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، ضمن بازدید از طرح‌ها و ظرفیت‌های شاخص شهرستان کاشمر تاکید کرد که این شهرستان از بزرگترین زنجیره تولید قارچ در استان برخوردار است و پتانسیل های دیگری مانند وجود ایستگاه تحقیقات کشاورزی، و کارخانه لینترگیری فعال، آن را در زمره یکی از مناطق مهم کشاورزی قرار داده است.

وی گفت: با توجه به افزایش حجم و تنوع بخش کشاورزی و کمبود شدید نیروی انسانی باید برخی از وظایف به مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی واگذار شود. وی تاکید کرد اولویت‌ های جهاد کشاورزی حمایت و قدرت بخشیدن به تعاونی‌ها و کمک به تشکیل زنجیره‌ها و شهرک‌های کشاورزی قعال است تا سبب کاهش هزینه تولید و کاهش قیمت تمام شده محصولات کشاورزی گردد.

محمد شجعی مدیر جهاد کشاورزی کاشمر نیز تاکید کرد: تکمیل ظرفیت دامداری‌ها و گسترش زنبورستان‌ها و همچنین گسترش بستر کشاورزی قراردادی و افزایش بهره وری زنجیره‌ها از اولویت‌های جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، در پایان بازدید خود در جلسه جمع بندی که در محل مدیریت جهاد کشاورزی کاشمر و با حضور همکاران شاغل و بازنشسته و همچنین مدیران عامل شرکت‌ها و تعاونی‌های وابسته برگزار شد به مرور مسائل مطرح شده در طول بازدید و همچنین پاسخ به مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی حاضرین در جلسه پرداخت، و اعضای حاضر در جلسه هرکدام به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا