اخبارجهاد کشاورزی

بستان آباد، رتبه نخست تولید قارچ در آذربایجان شرقی

این شهرستان با تولید بیش از دو هزار تن قارچ خوراکی در ۶۴ واحد تولیدی صنعتی، نیمه‌صنعتی و خانگی رتبه نخست آذربایجان شرقی را در این زمینه دارد.

به گزارش خبرگزاری هاگ- شهرام ایرانی پور در ادامه توضیحات خود با اشاره به شرایط جوی این شهرستان اضافه کرد: شرایط اقلیمی خاص بستان‌آباد در کنار آموزش‌های ترویجی کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی، این منطقه را برای تولید قارچ خوراکی مساعد کرده است.

این مقام مسئول ضمن بیان ظرفیت‌های اشتغال‌زایی ایجادشده، گفت: وجود ۶۰ واحد تولیدی قارچ خانگی در این شهرستان با مرکزیت روستای آلانق و تشکیل شرکت تعاونی تولیدکنندگان قارچ و احداث واحدهای خانگی در اقتصاد و اشتغال زنان روستایی کمک شایانی کرده است.

اشتغال‌زایی

ایرانی پور با اشاره به میزان مساحت کل واحدهای تولید قارچ شهرستان بالغ‌بر یک هکتار و میزان ظرفیت اشتغال‌زایی این واحدها که به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در حدود ۱۰۰۰ نفر است، خاطرنشان کرد: مدیریت شهرستان جهت ایجاد اشتغال پایدار در روستاها از توسعه واحدهای تولید قارچ حمایت می‌کند.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به مسائل و مشکلات تولیدکنندگان قارچ خوراکی ازجمله نبود کارخانه‌های تولید کمپوست و فرآوری قارچ و نوسانات قیمت بازار ابراز امیدواری کرد: حل این معضلات موجب افزایش تولید و اشتغال در این شهرستان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 18 =

دکمه بازگشت به بالا