اخبارعلمی

تأثیر شگفت انگیز قارچ جاودانگی بر روی بیماران

قارچ جاودانگی که در چین با عنوان لینگ زی، در ژاپن، ری‌شی و در کره، یونگ زهی از آن نام‌برده می‌شود به گروهی از قارچ‌ها گفته می‌شود که باعث در هم شکستن چوب می‌شود و در طبیعت روی برخی گونه‌های درختی پوسیدگی‌ های سفیدرنگ ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هاگ- انسان‌ها در طول ادوار، از قارچ گانودرما (Ganoderma) برای درمان انواع مختلف بیماری‌ها از آنفولانزا گرفته تا سرطان استفاده می‌کند. برخی این قارچ را برای خاصیت ضدالتهابی آن مصرف می‌کنند. قارچ جاودانگی در رده اَبَرغذاها دسته‌بندی می‌ شود و کشف خاصیت درمانی آن به ۱۰۰ سال پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد.

گانودرما در طب سنتی

ازجمله مصارف قارچ گانودرما یا قارچ ری‌شی به‌عنوان دارو در طب سنتی، می‌توان به جینی‌ها اشاره کرد. چینی‌ها معتقدند که این قارچ نماد زندگی شاد، شانس، سلامتی و طول عمر و حتی جاودانگی است.

خواص گانودرما در طب سنتی

گفتنی است، در طب سنتی از این قارچ برای درمان بی‌خوابی، تنگی نفس، تقویت حافظه، بیماری‌های کلیه و کبد، ورم مفاصل، آسم استفاده می‌شود. بر اساس مطالعات علمی انجام‌شده در خصوص فواید این قارچ، نشانه‌ها حاکی از آن است که این قارچ برای تقویت سیستم ایمنی بدن افرادی که دارای بیماری هستند بسیار مفید است. البته در بدن افرادی که سالم هستند تأثیری ندارد.

تجارت ۲٫۶ میلیارد دلاری

شاید ذکر این مطلب در نوع خود جالب باشد که تجارت قارچ گانودرما یا قارچ ری‌شی دارای بازار جهانی حدود ۲٫۱۶ میلیارد دلار، یعنی چیزی حدود۲ درصد از میزان کل فروش مواد غذایی در سراسر جهان است. در تازه‌ترین تحقیقات و دستاوردها، دانشمندان محصولات قارچ جاودانگی ۲۰ کارخانه را که شامل قرص، کپسول، چای و دیگر محصولات مصرفی آن هستند را به همراه ۱۷ کیت پرورش این قارچ مورد آزمایش و بررسی قرار داده‌اند.

به دنبال این بررسی‌ها متوجه شده‌اند که هیچ‌کدام از این محصولات تجاری خالص نیستند و گونه‌های دیگری از قارچ‌ها در تولید و تهیه آنها استفاده‌ شده است. طبق تحقیقات اولیه‌ای که انجام‌شده است؛ مصرف عصاره قارچ ریشی روزانه به مدت ۱۲ ماه باعث کاهش تعداد تومور در افراد مبتلابه آدنوم های کولورکتال می‌شود.

همچنین در مقاله‌ای که توسط موسسه کاکرین منتشرشده و حاصل تحقیق متخصصانی از دانشگاه لیورپول بر روی خواص درمانی این قارچ بوده، تأثیرات مثبتی در اثر استفاده از این قارچ به‌صورت جانبی برای کمک به روش‌های معمول درمان سرطان دیده‌شده است.

گفتنی است، بر اساس برخی تحقیقات علمی نیز ثابت کرده‌اند، مصرف یک محصول خاص قارچ ریشی (گانوپُلی) روزانه به مدت ۱۲ هفته باعث کاهش میزان هموگلوبین می‌شود؛ اما میزان قند خون افراد مبتلابه دیابت نوع ۲ را کاهش نمی‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا