تاریخچه قارچویکی قارچ

قارچ‌های خوراکی در گذشته

قارچ‌های خوراکی بعنوان مواد غذایی لذیذ و بسیار مفید در زندگی بشر نقش مهمی دارند.

این قارچ ها دارای اندام گوشتی که اصطلاحا کلاهک نامیده می شوند، هستندکه در حقیقت وظیفه انها تولید اسپور بوده که نقش بسیار مهمی در حفظ بقای قارچ در طبیعت را بر عهده دارند. این اندام گوشتی ممکن است رو یا زیرزمین تشکیل شوند.

خوراکی بودن قارچ‌ها یعنی عدم وجود ترکیبات سمی خطرناک  و داشتن مزه و بوی مطبوع برای انسان. قارچ‌ های خوراکی به دلیل ارزش غذایی منحصر بفرد  برای تغذیه انسان از ارزش بسیار زیادی برخوردار است.

از هزاران سال پیش قارچ‌های خوراکی موردتوجه انسان بوده‌اند. گروهی از این قارچ ها  مانند مخمرها نه تنها خوراکی هستند بلکه با  تخمیر مواد، فرآورده‌های متعددی را برای صنعت غذا و سایر صنایع تولید کرده و بخشی از نیازهای انسان را مرتفع می کنند.

ارزش غذایی قارچ‌ها با وجود انواع عناصر و ترکیبات نظیر املاح، قندها ، ویتامین‌ها، پروتئین ها و غیره سبب شده تا قارچ‌ها  در ردیف مواد غذای غنی و ارزشمند قرار گیرند. قارچ‌ها عموما  حاوی 90-95% آب   هستند و بافت گوشتی آن‌ها ازنظر هضم همانند سبزیجات و حبوبات است.قارچ هخا به دلیل داشتن گلوسیدها با حبوبات خشک واجد نشاسته و پروتینها با گوشت حیوانی قابل‌مقایسه هستند.

پیشینه  قارچ

قارچ‌ها از زمان باستان با اهداف گوناگون مورداستفاده قرارگرفته‌اند طبق شواهد به‌دست آمده از فسیل‌ها بسیار قبل‌تر از آن‌که بشر حیات خود را آغاز کرده باشد، تقریباً 130 میلیون سال پیش یعنی از دوران کرتاسه، قارچ‌ها وجود داشتند و احتمالاً انسان با دیدن مصرف قارچ‌ها توسط حیوانات به خوردن آن ترغیب شده است.

طبق افسانه‌های موجود اولین بار که کلمه قارچ به کاررفته، حدود 3500 سال پیش از میلاد مسیح بوده است. تا قبل از آن مصری‌ها به قارچ‌ها لقب گیاه جاویدان داده بودند که فقط در دربار و توسط پادشاه مصرف می‌شده و مردم عادی از خوردن آن محروم بوده‌اند؛ همین قانون توسط رومی‌ها نیز اجرا می‌شده و حتی چیدن بعضی از قارچ‌ها مجازات قطع دست را به همراه داشته است.

قدیمی‌ترین اثر کتبی مروبط به قارچ

قدیمی‌ترین نوشته‌ای که درباره قارچ‌ها وجود دارد به 1200 سال پیش از میلاد برمی‌گردد. بعضی از قارچ‌های توپ پفکی از کندوکاوهای باستان‌ شناسی انگلیسی کشف‌شده که حدود 2000 سال قدمت داشته و اعتقاد بر این است که برای توقف خونریزی زخم‌ها و به‌عنوان آتش زنه بکار می‌رفته است.

شاید قارچ تنها غذایی بود که افراد مهم و متشخص خود به جمع‌آوری و پخت آن علاقه داشتند. یونانیان بر این عقیده بودند که خوردن قارچ انسان را قوی، با اراده، باروحیه روحانی و معنوی و به خدا نزدیک‌تر می‌کند. در کتاب هادیت کلیمیان نوشته‌شده است که قارچ توسط حضرت موسی برای قوم یهود فرستاده شد تا بتوانند 40 سال گرسنگی را در صحرا را تحمل کنند.

 

قارچ‌های خوراکی در گذشته, هاگ

تغذیه از قارچ به عنوان ماده غذایی

خوردن قارچ ها در اغلب کشورهای جهان متداول شده است و به نظر می‌رسد که میزان مصرف آن در کشور فرانسه بیش از سایر ممالک دنیاست؛ در سال‌های  1870 تا 1914 تجارت قارچ‌های اریکولر در خاور دور مخصوصاً چین و هندو چین رواج بسزایی داشته. اکنون نیز در کشورهای اروپایی هرساله در حدود یک‌ میلیون لیره بابت خرید این قارچ پرداخت می‌گردد.

این نوع قارچ‌ها بعدها در طول جنگ جهانی اول به‌عنوان جایگزینی برای نوار باندپیچی برای بستن زخم‌ها مورداستفاده قرار گرفت. در سال  1991 در دامنه کوه‌های آلپ بین ایتالیا  و اتریش جسد مردی متعلق به 5 هزار سال پیش پیدا شد که به مرد یخی معروف شد. همراه مرد یخی قارچ دارویی به نام پیپتوپورس بتولینوس پیدا شد که گواه شناخت انسان از خواص قارچ‌ها است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا