تاریخچه قارچویکی قارچ

تاریخچه قارچ‌های خوراکی

قارچ‌های خوراکی از انواع قارچ هایی هستند که بسیار مفید و در زندگی بشر نقش مهمی داشته‌اند.

قارچ‌های خوراکی ساختارهای تولیدمثلی (کلاهک) گوشت مانند (گوشتی شکل) خوراکی چندین گونهٔ قارچ‌های بزرگ (ماکرو) هستند. (قارچ‌هایی که آن‌قدر بزرگ هستند که با چشم غیرمسلح دیده شوند). آن‌ها ممکن است رو یا زیرزمین ظاهر شوند که انواع روی زمین، با دست چیده می‌شوند.

خوراکی بودن قارچ‌ها می‌تواند به‌صورت عدم وجود ترکیبات سمی برای انسان در قارچ و داشتن مزه و بوی مطبوع تعریف شود. انسان‌ها از قارچ‌ های خوراکی به دلیل ارزش غذایی آن‌ها برای غذا استفاده می‌کنند.

از هزاران سال پیشقارچ‌های خوراکی موردتوجه بوده‌اند و عده‌ای از آن‌ها مانند مخمرها نه تنها خوراکی هستند بلکه با عمل تخمیر فرآورده‌های متعددی را می‌سازند که در رفع نیازمندی‌های انسان سهم بسزایی دارند.

ارزش غذایی قارچ‌ها مثل وجود مواد سفیدکننده، چربی، عنصر کانی، قندها و ویتامین‌ها قارچ‌ها را در ردیف غذای کامل قرار می‌دهدقارچ‌ها عموما  حاوی مقدار زیادی آب چیزی حدود 75 تا 80 درصد هستند و گوشت آن‌ها ازنظر هضم مانند سبزی و حبوبات است. این گیاهان به علت داشتن گلوسیدها با حبوبات خشک واجد نشاسته و پروتیدها با گوشت حیوانات قابل‌مقایسه هستند.

فرانسه در راس مصرف قارچ

خوردن قارچ در اغلب کشورهای جهان متداول است ولی به نظر می‌رسد که میزان مصرف آن در کشور فرانسه بیش از سایر ممالک دنیاست؛ در سال‌های  1870 تا 1914 تجارت قارچ‌های اریکولر در خاور دور مخصوصاً چین و هندو چین رواج بسزایی داشته. اکنون نیز در کشورهای اروپایی هرساله در حدود یک‌ میلیون لیره بابت خرید این قارچ پرداخت می‌گردد.

قارچ‌ها از زمان باستان با اهداف گوناگون مورداستفاده قرارگرفته‌اند طبق شواهد به‌دست آمده از فسیل‌ها بسیار قبل‌تر از آن‌که بشر حیات خود را آغاز کرده باشد، تقریباً 130 میلیون سال پیش یعنی از دوران کرتاسه، قارچ‌ها وجود داشتند و احتمالاً انسان با دیدن مصرف قارچ‌ها توسط حیوانات به خوردن آن ترغیب شده است.

تاریخچه قارچ‌های خوراکی, هاگ

طبق افسانه‌های موجود اولین بار که کلمه قارچ به کاررفته، حدود 3500 سال پیش از میلاد مسیح بوده است. تا قبل از آن مصری‌ها به قارچ‌ها لقب گیاه جاویدان داده بودند که فقط در دربار و توسط پادشاه مصرف می‌شده و مردم عادی از خوردن آن محروم بوده‌اند؛ همین قانون توسط رومی‌ها نیز اجرا می‌شده و حتی چیدن بعضی از قارچ‌ها مجازات قطع دست را به همراه داشته است.

قدیمی‌ترین اثر کتبی مروبط به قارچ

قدیمی‌ترین نوشته‌ای که درباره قارچ‌ها وجود دارد به 1200 سال پیش از میلاد برمی‌گردد. بعضی از قارچ‌های توپ پفکی از کندوکاوهای باستان‌ شناسی انگلیسی کشف‌شده که حدود 2000 سال قدمت داشته و اعتقاد بر این است که برای توقف خونریزی زخم‌ها و به‌عنوان آتش زنه بکار می‌رفته است.

قارچ در طول جنگ جهانی دوم!

این نوع قارچ‌ها بعدها در طول جنگ جهانی اول به‌عنوان جایگزینی برای نوار باندپیچی برای بستن زخم‌ها مورداستفاده قرار گرفت. در سال  1991 در دامنه کوه‌های آلپ بین ایتالیا  و اتریش جسد مردی متعلق به 5 هزار سال پیش پیدا شد که به مرد یخی معروف شد. همراه مرد یخی قارچ دارویی به نام پیپتوپورس بتولینوس پیدا شد که گواه شناخت انسان از خواص قارچ‌ها است.

شاید قارچ تنها غذایی بود که افراد مهم و متشخص خود به جمع‌آوری و پخت آن علاقه داشتند. یونانیان بر این عقیده بودند که خوردن قارچ انسان را قوی، با اراده، باروحیه روحانی و معنوی و به خدا نزدیک‌تر می‌کند. در کتاب هادیت کلیمیان نوشته‌شده است که قارچ توسط حضرت موسی برای قوم یهود فرستاده شد تا بتوانند 40 سال گرسنگی را در صحرا را تحمل کنند.

عوامل محیطی تأثیرگذار بر رشد قارچ
>
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا