اخبار صنعت قارچاخبار عمومی و گزارش

توقیف خودرو حامل قارچ ترافل قاچاق در رامیان

سرهنگ دوم حسن شیخی جانشین فرمانده انتظامی شهرستان رامیان (توابع استان گلستان) از شناسایی و توقف یک دستگاه خودرو حامل چند کیلوگرم قارچ‌ ترافل قاچاق در این شهرستان خبر داد. به گفته وی شامگاه جمعه به دنبال کسب گزارش مردمی مبنی بر حمل و نگهداری  قارچ ترافل قاچاق در سطح شهر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران آگاهی شهرستان قرار گرفت و عملیات برای پیدا کردن قاچاقچیان آغاز شد.

سرهنگ شیخی اضافه کرد: مأموران انتظامی به محل مورد نظر اعزام شدند و پس از هماهنگی با مرجع قضائی و کسب مجوزهای لازم، در بازرسی از خودرو بیش از 2 کیلوگرم قارچ ترافل قاچاق کشف کردند. در این عملیات یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

گفتنی است، برداشت قارچ ترافل از جنگل‌ های هیرکانی سبب از بین رفتن بذرها و نهال‌های کوچک و آسیب به ریشه درختان، برهم خوردن نظم خاک جنگل و سُست شدن و فرسایش آن و در نهایت خشک شدن درختان می‌شود؛ از این رو برداشت این قارچ از سال پیش غیرقانونی اعلام شده و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

قارچ ترافل قاچاق

قارچ ترافل یا دنبلان کوهی نوعی قارچ غده ای شکل زیرزمینی است که معمولا در عمق ۳۰ سانتیمتری زمین و اغلب در مجاورت ریشه گیاهان به خصوص درخت بلوط رشد می‌کند و دارای خواص دارویی و تغذیه‌ای زیادی است و به سبب کمیابی دارای قیمت بالایی مخصوصا در خارج از ایران می باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا