اخبار عمومی و گزارش

توقیف محموله 400 میلیونی قارچ ترافل !

سرهنگ مجید ذکریایی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه ساری (استان مازندران) از شناسایی و توقیف چند خودروی سواری بهد از تعقیب و گریزی طولانی، که حامل محصولات غیر مجاز برداشت شده از جنگل بودند خبر داد که در بین آنها محموله 400 میلیونی قارچ ترافل نیز قرار داشت.

به گفته وی ساعت 5:30 بامداد امروز بنا به دستور ریاست سازمان منابع طبیعی کشور، مبنی بر شناسایی و دستگیری عوامل برداشت غیرمجاز از جنگل ها و مراتع، سه دستگاه خودروی سواری پژو 405 و دو دستگاه پراید که از شرق استان مازندران راهی تهران بودند که شناسایی و متوقف شده و پس از بازرسی، مقادیر زیادی اقلام غیرمجاز جنگلی شامل قارچ ترافل ، چوب درختان قطع شده و حیوانات شکار شده و … از آنها کشف و پس از صورت جلسه، سرنشینان خودرو ها دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در ساعت 6:30 صبح باند مذکور توسط نیروهای یگان حفاظت شهرستان سوادکوه در محور ورسک شناسایی و با هماهنگی نیروی انتظامی شهرستان سوادکوه، باند مذکور تحت تعقیب قرار گرفته و وارد حوزه استحفاظی استان تهران در محور فیروزکوه شدند که در آنجا توسط نیروهای پلیس راه متوقف و دستگیری صورت گرفت.

کشف محموله 400 میلیونی قارچ ترافل و محصولات غیرمجاز جنگلی از خودروی پژو 405
کشف محموله 400 میلیونی قارچ ترافل و محصولات غیرمجاز جنگلی از خودروی پژو 405
کشف محموله 400 میلیونی قارچ ترافل قاچاق
کشف بیش از 100 کیلوگرم قارچ ترافل قاچاق به ارزش 400 میلیون

این مسئول عنوان کرد: با هماهنگی فرماندهی انتظامی استان مازندران با فرماندهی انتظامی استان تهران و یگان حفاظت شهرستان فیروزکوه یک دستگاه خودروی پژو حامل حدود 100 کیلوگرم قارچ ترافل به ارزش حدود 400 میلیون تومان با عملیات مشترک  و پس از تعقیب و گریز طولانی در ساعت 9:30 صبح شناسایی و افراد متخلف شناسایی و دستگیر و خودرو ها نیز توقیف و تحویل مراجع قضایی شد. سپس شناسایی و دستگیری دو خودروی پراید نیز توسط پلیس صورت گرفت.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری، افزود: در این عملیات فرماندهان و نیروهای یگان حفاظت ادارات منابع طبیعی شهرستان‌های سوادکوه و فیروزکوه، نیروهای یگان امداد فرماندهی انتظامی شهرستان فیروزکوه و پاسگاه منابع طبیعی ورسک حضور داشته‌اند.

 

مردم دلسوز و دوستداران منابع طبیعی و محیط زیست هرگونه تخریب و دست‌اندازی به اراضی جنگلی و منابع طبیعی را می‌توانند از طریق سامانه ۱۵۰۴ و ۱۳۹ اطلاع رسانی نمایند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا