اخبار صنعت قارچجهاد کشاورزی

توليد بيش از ٢ هزار تن قارچ در استان مركزی

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به افزایش تولید قارچ عنوان کرد: این میزان تولید به دلیل افزایش در واحد سطح نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش دارد.

زارعی در توضیحات بیشتر در این رابطه افزود: ۵۷ واحد تولید قارچ دکمه‌ای خوراکی شامل پنج واحد صنعتی و ۵۲ واحد نیمه‌صنعتی در تفرش، آشتیان، اراک، فراهان و خنداب فعالیت دارند. تولید قارچ دکمه‌ای در استان مرکزی برای ۱۲۰ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال‌زایی به همراه داشته است. این مقام مسئول در رابطه با صادرات استان تصریح کرد: این محصول علاوه بر تأمین نیاز استان مرکزی به سایر استان‌ها و حتی عراق نیز صادر می‌شود.

تولید قارچ، از اولویت‌های استان

تولید قارچ خوراکی به دلیل نیاز کم به آب و بهره‌وری بالا در واحد سطح از برنامه‌های اولویت‌دار سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی است و در این راستا مجوز فعالیت کارگاه‌ های تولید این محصول در بازه زمانی کوتاه صادر و تسهیلات ارزان‌قیمت به متقاضیان پرداخت می‌شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: اجازه ساخت‌وساز و تغییر کاربری شغلی در راستای حمایت از تولید صنعتی قارچ خوراکی صادر می شود و ۶۰ درصد اعتبار موردنیاز ایجاد این واحدها به‌صورت تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. همچنین گفتنی است استان مرکزی با در اختیار داشتن ۹۰ هزار بهره‌ بردار، جزء ۱۰ استان برتر کشور در حوزه کشاورزی می‌باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا