اخبار صنعت قارچاخبار عمومی و گزارش

تولید قارچ خوراکی در محمودآباد

محمد هادی‌ زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد از توابع استان مازندران از تولید 165 تن قارچ خوراکی دکمه ای در سال گذشته، در این شهرستان خبر داد و اضافه کرد سطح زیر پرورش قارچ خوراکی این شهرستان 6700 مترمربع و تعداد 15 واحد تولید مشغول به پرورش قارچ می‌باشند.

هادی‌زاده با اشاره به اینکه سال گذشته 12 کارگاه آموزشی و دوره مهارتی پرورش قارچ، به صورت حضوری و مجازی با حضور 405 نفر از بهره‌ برداران و علاقمندان در این شهرستان برگزار شد، افزود: تعداد 189 پیام ترویجی در فضای مجازی توسط مراکز سه گانه این شهرستان ارسال شد.

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد با بیان اینکه قارچ خوراکی یکی از سالم‌ترین مواد غذایی است که می‌تواند در ترکیب رژیم غذایی مبتلایان به دیابت قرار گیرد، افزود: قارچ چربی و کلسترول ندارد، مقدار کمی هیدرات کربن را در خودش جای داده و از لحاظ داشتن پروتئین در سطح خوبی قرار دارد، ویتامین، مواد معدنی، آب و فیبر هم از سایر ترکیبات موجود در قارچ هستند که به سلامت هرچه بیشتر بیماران مبتلا به دیابت کمک می‌کنند. همچنین کالری پایینی دارد و برای استفاده در ؤزیم های لاغری نیز بسیار مناسب است.

وی با اشاره به اینکه همه قارچ‌ها خوراکی نیستند و برخی از قارچ‌های غیرخوراکی و سمی می‌توانند کشنده باشند، گفت: مصرف کنندگان قارچ مصرفی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و به صورت قارچ های پرورشی تهیه کنند و از مصرف قارچ های وحشی و خودرو خودداری نمایند.

منبع: صدا و سیما

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا