آشنایی با بیماری های قارچکلینیک قارچ

حوضچه‌های ضدعفونی‌کننده

بدون شک کفش‌های کارگران یکی از راه‌های مهم انتقال بیماری‌ها است و حوضچه‌های ضدعفونی کفش‌ها برای جلوگیری از آن، استفاده می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری هاگ- این حوضچه‌ها به پرسنل یادآوری می‌کند که در زمان ورود و خروج از سالن‌ها نیاز است که بهداشت را رعایت کنند. عمق حوضچه‌ها به‌طورمعمول باید آن‌قدر باشد که کف کفش را کاملاً تیمار کند.

نباید اجازه داد که حوضچه‌ها خشک شوند و باید مرتب آنها را پر کرد. ممکن است پرسنل از این حوضچه‌ها استفاده نکنند و این موضوع نشان می‌دهد که رعایت بهداشت در فارم ضعیف است و ممکن است بیماری به قسمت‌های حساس فارم منتقل شود. برای جلوگیری از این کار، باید حوضچه‌ها به‌اندازه‌ای بزرگ باشند تا افراد مجبور باشند که در زمان ورود و خروج شدن ازآنجا عبور کنند.

بایستی حوضچه‌ها در مکانی واقع شوند که استفاده از آنها در زمان ورود و یا خروج از نواحی آسیب‌پذیر تقریباً غیرممکن شود. حوضچه‌های ضدعفونی‌کننده، تنها برای قارچ چین‌ها و مدیر مجموعه نیست و مهم‌تر از همه برای اعضای تیم حذف بیماری است که از سالنی به سالن دیگر جابجا می‌شوند.

ضدعفونی چرخ و وسایل نقلیه

نه فقط پاها بلکه چرخ‌ها نیز می‌توانند موجب انتقال بیمارگرها و آفات به سالن‌های کشت و دیگر نواحی حساس شوند. تنها جاهایی که چرخ‌ها در آن، اهمیت ویژه دارند جاهایی هستند که چرخ‌ها به‌منظور بارگیری کمپوست فاز دو و سه به نواحی تمیز وارد می‌شوند. یک گودی بتونی در ورودی ناحیه تمیز باید به عمق تایر تعبیه شود و طول آن به‌اندازه‌ای باشد که چرخش کامل چرخ‌ها درون آن انجام شود. به‌طور مرتب باید این حوضچه با مواد ضدعفونی‌کننده تازه پر شود.

لیفتراک که جعبه‌های کمپوست را به درون سالن‌های تمیز انتقال می‌دهد می‌تواند بقایای چسبیده به چرخ‌ها را وارد سالن جدید کند. بایستی یک پارچه جذب‌کننده آغشته به محلول ضدعفونی‌کننده مورداستفاده قرار بگیرد و به‌اندازه کافی بلند باشد که چرخ بتواند یک دور کامل روی آن بچرخد و در جلوی ورودی سالن‌ها قرار داده شود تا لیفتراک از روی آن عبور کند؛ با این روش، آلوده شدن کف سالن در زمان ورود به حداقل کاهش داده می‌شود.

شیوه های حذف بیماری های قارچ
>
اصول تخلیه سالن‌ها

سطح آفات و بیماری‌ها باگذشت زمان، تقریباً به‌طور ثابت افزایش می‌یابد و در انتهای دوره پرورش به بیشترین مقدار خود می‌رسد. اختتام اصولی و درست سالن برداشت در انتهای دوره کشت ضروری و یکی از تأثیرگذارترین راه‌های کاهش آلودگی است. این کار سبب ایجاد  توقف رشد آفات و بیماری‌ها در سالن‌های پرورش شده و شروع پاکیزه‌ای برای محصول بعدی خواهد بود. جمعیت آفات و بیماری‌های موجود در فارم در آن زمان هستند.

به‌منظور بالا بردن کارایی عملیات کوک آوت، بایستی روز قبل از شروع عملیات، بیماری‌های باقیمانده در سالن، توسط تیم مقابله با بیماری از طریق حذف یا پوشش دادن، تیمار شود. پوشش دادن لکه‌های بیماری بانمک، امکان پراکنده شدن اسپورها را از سالن‌ها به کمک بخاری که در ابتدا با فشار وارد سالن می‌شود کاهش می‌دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن