اخبار صنعت قارچصادرات قارچ

صادرات قارچ جانی دوباره گرفت

بر اساس گفته‌های یک مقام مسئول : نوسان نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی منجر به رونق صادرات قارچ به کشورهای همسایه و حوزه خلیج‌فارس شده است.

به گزارش خبرگزاری هاگ- محمدحسن افشار عضو انجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی، پیرامون آخرین تحولات  بازار قارچ عنوان کرد: نوسان نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی منجر به رونق صادرات قارچ به کشورهای همسایه ازجمله عراق، افغانستان و حوزه خلیج‌فارس شده است. این مقام مسئول در ادامه سخنان خود در همین رابطه افزود: افزایش نرخ ارز در برابر کاهش ارزش پول ملی موجب شده تا فروش قارچ ایران در بازارهای جهانی رقابتی شود.

نرخ قارج در داخل کشور

افشار بابیان نرخ کنونی بازار فروش قارچ به ازای هر کیلو، ۱۰٬۰۰۰ تومان، خاطرنشان کرد: با توجه به قیمت تمام‌شده تولید، پرورش‌دهندگان درفروش هر کیلو قارچ ۱۱۰۰ تومان معادل ۸ درصد سود می‌کنند.

افشار در رابطه با نرخ قارچ کشور در بازارهای جهانی گفت: نرخ کنونی هر کیلو قارچ ایرانی در بازارهای جهانی رقمی بالغ‌بر ۲٫۵ دلار می‌باشد  و با توجه به آنکه فروش قارچ ایرانی در بازارهای جهانی رقابتی شده است، ازاین‌رو همچون صادرکنندگان برای خرید قارچ ایرانی موجب شده تا زمینه عرضه محصول در بازار داخل کم شود.

وی در پایان درباره آخرین وضعیت تولید قارچ تصریح کرد: با توجه به خنک شدن هوا، روزانه ۵۵۰ تن قارچ در کشور تولید می‌شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا