دانستنی‌هاقارچ داروییمعرفی قارچ‌ها

قارچی برای درمان بیماری‌ها

قارچ گانودرما برای درمان انواع بیماری‌ها قابل‌استفاده است که در این پست به برخی از آن‌ها به‌اختصار اشاره می‌کنیم.

استفاده از طبیعت و گیاهان طبیعی برای سلامتی جسمی و روحی از دیرباز موردتوجه بسیاری بوده است در سال‌های گذشته بیشتر کشورها رویکردی تازه و به داروهای گیاهی و طبیعی داشتند به طوری که باعث افزایش مصرف گیاهان دارویی و داروهای طبیعی شده است.

خواص دارویی قارچ گانودرما به اثبات علمی رسیده است یکی از این موارد برای بهبود آلرژی است که مورداستفاده بیماران قرارگرفته همچنین عصاره گانودرما می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی انواع مختلف آلرژی ازجمله آسم و درماتیت را مهار کند. یک ترکیب موجود در گانودرما به اسم Tritpenes که اثرات ضدویروسی و ضد حساسیتی دارد  موجب آزاد شدن آنتی‌هیستامین در بدن شده و حساسیت‌ها و آلرژی های ناشی از درماتیت، تب یونجه، کهیر، آلرژی های غذایی و دارویی را از بین می‌برد.

قارچ گانودرما می‌تواند بیماری‌های ناشی از کبد چرب و هپاتیت و بیماری‌های کبدی را درمان کند البته این درمان برای بیمارانی است که کبد حادی ندارند عصاره گانودرما برای کسانی که در مراحل اول بیماری کبدی هستند کمک‌کننده است. از خواص دیگر این قارچ می‌توان دفع سموم بدن اشاره کرد که گانودرما با افزایش اکسیژن بدن و مقدار ph می‌تواند موجب پاک کردن سموم از بدن شود.

زیبایی های قارچ در طبیعت
>
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا