اخبار عمومی و گزارش

مسمومیت 4 نفر با قارچ سمی

رئیس اورژانس استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: مسمومیت ناشی از مصرف قارچ سمی توسط اعضای یک خانواده در روستای میراب شهرستان مرند، چهار نفر را راهی بیمارستان کرد.

در پی مصرف قارچ های وحشی که تقریبا همگی سمی هستند، پدر ۴۰ ساله، مادر۳۴ ساله و ۲ کودک ۱۳ ساله و ۲۴ ماهه، این خانواده بر اثر عوارض ناشی از مسمومیت بهمراکز درمانی انتقال یافته و برای درمان بستری شده اند.

از جمله عوارضی که این خانواده پس از مسمومیت با قارچ خودرو داشتند، تهوع، اسهال، استفراغ و درد شکم بود که توسط کارشناسان اورژانس بعد از خدمات درمانی در محل جهت روند بهبود به بیمارستان های سینا و کودکان شهر تبریز انتقال یافته و بستری شدند.

متاسفانه علارقم اطلاع رسانی و هشدارهایی که توسط مسولین و رسانه ها در مورد مصرف قارچ های وحشی داده میشود، باز هم شاهد چنین وقایع ناراحت کننده ای می باشیم. تشخیص قارچ سمی از قارچ خوراکی بسیار تخصصی است و فقط با انجام آزمایش توسط متخصصین قابل اعتمادمی باشد؛ روش های سنتی تشخیص قارچ هیچکدام پایه و اساس علمی نداشته و منجر به حوادث اینچنینی می گردند.

علائم مسمومیت با قارچ خودرو سمی
علائم مسمومیت با قارچ خودرو سمی

این نکته را باید در نظر گرفت که مسمومیت با قارچ می تواند بسیار جدی تر از اسهال و استفراغ باشد؛ سم موجود در برخی قارچ ها می تواند سبب آسیب جبران ناپذیر و عوارض دائمی بر بدن شود و در برخی مواقع می تواند باعث آسیب به کبد و کلیه ها و در نهایت منجر به مرگ شود!

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا