اخبار اقتصادی صنعت قارچ

پرداخت تسهیلات برای تولیدکنندگان قارچ سمنان

شرایط و امکانات برای پرداخت تسهیلات برای سرمایه‌گذاری در تولید قارچ در استان سمنان فراهم شد؛

به گزارش خبرگزاری هاگ و به نقل از  روابط عمومی صداوسیما، مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در توضیحات این خبر عنوان کرد: زمینه اعطای تسهیلات بانکی به میزان ۸۰ درصد کل سرمایه‌گذاری از محل صندوق توسعه ملی و یا منابع داخلی اعتبارات بانک کشاورزی با بهره ۱۵ درصد وجود دارد.

این مقام مسئول در سمنان در ادامه سخنان خود اضافه کرد: متقاضیان می‌توانند پس از اخذ مجوز تأسیس و ارائه مدارک لازم برای دریافت تسهیلات اقدام کنند.

تسهیلات اشتغال پایدار

قراییان در خصوص شرایط اعطای این تسهیلات در روستاها گفت: متقاضیان در مناطق روستایی در قالب تسهیلات اشتغال پایدار هم می‌توانند پس از ثبت‌نام در سامانه کارا تسهیلات ۶ درصد دریافت کنند. وی با اشاره به میزان تولید سالانه بیش از ۱۰۰۰ تن قارچ خوراکی در واحدهای پرورش استان سمنان، افزود: در استان سمنان ۲۱ واحد فعال و دارای مجوز تولید و پرورش قارچ خوراکی فعال است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در تکمیل صحبت‌های خود اظهار داشت: برای تولید این محصول از ضایعات و پسماندهای کشاورزی به‌عنوان ماده اولیه استفاده می‌شود و فعالیتی زودبازده و اقتصادی تلقی شده و در ایجاد اشتغال و تأمین امنیت و سلامت غذایی نقش ارزنده‌ای دارد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا