اولین‌های صنعت قارچ کشورویکی قارچ

پرورش دهندگان قارچ خوراکی چه فعالیتی در انجمن صنفی خود انجام می دهند ؟

انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ خوراکی به دلیل هماهنگی بین تولیدکننده از یک سو و مصرف کننده و ارگان مختلف از سویی دیگر ایجاد شد.

   در میان سال‌های۱۳۶۲-۱۳۷۲ که بیشترین پروانه‌ی تأسیس، تولید و پرورش قارچ از سوی وزارت جهاد کشاورزی صادر  گردید و واحدهای تولیدی یکی پس از دیگری احداث شد. در آن زمان کمبود تشکلی که بتواند در بخش آموزش، فرهنگ و در زمینه تولید  مشکلات و نیازهای آن  را با توجه  به شرایط و نیازهای روز احساس می‌شد تا به عنوان تریبون این بخش با ارگان‌های مربوط ارتباط برقرار سازد.بدین ترتیب در سال ۱۳۷۲ انجمن صنفی پرورش دهندگان  قارچ خوراکی، با عضویت تعداد 14 واحدها تولیدی در وزارت کار و امور اجتماعی ثبت شد.
فعالیت ها
و این انجمن فعالیت‌های خود را در بخش‌های هماهنگی، ارتباطات با سازمان‌های دولتی و بانک‌ها، آموزش اعضاء از طریق : برگزاری کلاس‌های دوره‌ای در داخل و خارج کشور، تبلیغ و فرهنگ سازی عمومی، شناخت بازار و نیازهای تولید، مشاوره، راهنمایی علاقه‌مندان به تولید و پرورش قارچ، تهیه طرح و نقشه‌های متنوع و کارآمد به منظور جلوگیری از اجرای طرح‌های غیر اصولی پرورش قارچ و… آغاز کرد و در مدت ۱۸ سال فعالیت توانست به عنوان یکی از پرکارترین و فعال‌ترین انجمن‌های صنفی کشور شناخته شود.
گردهمایی سالانه
انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی با سابقه‌ی کوتاه خود توانست، اعتبار و اعتماد زیادی را بین تولیدکنندگان قارچ و سازمان‌های دولتی بر قرار سازد.
از فعالیت‌های این انجمن می‌توان به ارتباط نزدیک با معاونت جهاد کشاورزی اشاره کرد.
این انجمن با برقراری جلسات ماهانه باعث تبادل نظر بین تولیدکنندگان می‌شود و از نتایج حاصل از آن کلیه اعضاء در راستای پیش برد اهداف خود، بهره‌مند می‌شوند
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا