تولید و پرورش قارچ

پیش بینی تولید بیش از ۳۰۰ تن قارچ خوراکی در آمل

مدیر جهاد کشاورزی آمل طی سخنان خود عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال ۳۵۰ تن قارچ خوراکی در این شهرستان تولید شود.

به گزارش خبرگزاری هاگ- سید حسین اسلامی در همین رابطه افزود: قارچ خوراکی امسال در سطح ۲۶ هزار مترمربع در واحدهای صنعتی و به‌صورت مشاغل خانگی در این شهرستان کشت شد. این مقام مسئول در تشریح فعالیت‌های شهرستان این‌چنین گفت: ۳ واحد صنعتی و ۲۰ نفر به‌صورت مشاغل خانگی در پرورش این محصول در شهرستان آمل فعالیت می‌کنند.

او با اشاره به‌اضافه نشدن سطح کشت این محصول در مقایسه با پارسال گفت: تولید امسال در مقایسه با پارسال تغییر زیادی نخواهد داشت. وی در رابطه با تأثیرات مثبت این فعالیت‌ها در رابطه با اشتغال‌زایی گفت: آموزش جوانان و علاقه‌مندان ضمن ارتقاء سطح تولید و تأمین نیاز جامعه به قارچ خوراکی می‌تواند موجب تولید پایدار و اشتغال‌زایی شود.

ارزش غذایی بالای موجود در قارچ

اسلامی در ادامه سخنان خود درباره استفاده‌های این محصول گفت: قارچ خوراکی باارزش غذایی بالا و دارا بودن گروهی از ویتامین‌ها به‌ ویژه ویتامین D و C، اسیدهای آمینه ضروری و املاح معدنی است و استفاده از قارچ در سبد غذایی به دلیل عدم داشتن چربی و میزان فیبر بالا در سلامت و تقویت سیستم ایمنی بدن نقش ویژه‌ای دارد که به اشکال تازه خوری در سالادها، کبابی، آب پز، فست فودها و به صورت‌ترشی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل  با اشاره به اینکه قارچ یکی از سالم‌ترین مواد غذایی است اظهار داشت: این محصول می‌تواند در ترکیب رژیم غذایی مبتلایان به دیابت جای گیرد، قارچ، چربی و کلسترول ندارد، مقدار کمی هیدرات‌کربن را در خودش جای‌داده و ازلحاظ داشتن پروتئین در سطح خوبی قرار دارد.

اسلامی همچنین خاطرنشان کرد که همه قارچ‌ها خوراکی نیستند و برخی از قارچ‌های غیرخوراکی و سمی می‌توانند کشنده باشند، گفت: به مصرف‌کنندگان توصیه می‌شود قارچ مصرفی موردنیاز خود را از مراکز معتبر و به‌صورت بسته‌بندی‌های بهداشتی تهیه کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا