دانستنی‌هاقارچ و خانواده

آشنایی کامل با چای گانودرما و خواص شگفت انگیز آن

چای گانودرما، یک نوشیدنی طبیعی باستانی از کشور چین است که با قارچ خشک یا پودر شده گانودرما تولید شده و می‌تواند برای حفظ و بهبود سلامت بسیار مؤثر باشد. از آنجایی‌ که این قارچ‌ها طعم تلخ و نامطبوعی دارند عموماً همراه با سایر نوشیدنی‌ها مانند چای یا قهوه مصرف می‌شوند.

قارچ گانودرما قرمز

برای تهیه چای گانودرما بهتر است که از قارچ‌های گانودرمایی که دارای رنگ قرمز هستند استفاده کنید چون این قارچ‌ها دارای ترکیبات مؤثر و فعال و دارای سطح بالایی از موادی نظیر بتاگلوکان، پلی ساکاریدهای محلول در آب و جدای از موارد فوق بهترین ها هستند که همگی آنها دارای اثرات آنتی‌اکسیدانی بوده و بالطبع دارای قدرت تحریک سلامت هستند.

فواید چای گانودرما

بطور کلی فواید ناشی از مصرف چای گانودرما عبارتند از اثر آن در پیشگیری از ابتلای به سرطان، تقویت سیستم ایمنی بدن به علت خواص آنتی باکتریال و آنتی وایرال برای سیستم گوارش، کمک به کاهش فشار خون و بهبود فرایند کاهش وزن به‌ وسیله تحریک فرایند هضم، سم‌ زدایی از خون و کبد، کاهش حساسیت و آلرژی.

عوارض جانبی گانودرما

جدای از خواص مؤثری که این ماده غذایی و چای آن برای بدن به ارمغان خواهد آورد، ممکن است باعث حساسیت و ایجاد عوارضی جانبی در بدن فرد مصرف‌ کننده شود.

ازجمله این عوارض محتمل خشکی دهان، گلو، سینوس و همچنین التهاب معده و وجود خون در مدفوع شخص مصرف‌ کننده باشد. علاوه بر این، مانند هر ماده غذایی دیگر استفاده بی‌رویه از آن عامل سمی شدن کبد می‌شود؛ به همین جهت بیش از سه لیوان در روز نباید مصرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 16 =

دکمه بازگشت به بالا