کتابخانهمعرفی کتابویکی قارچ

کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: بسته‌بندی

عنوان: خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: بسته‌بندی

مؤلفان: محمد احمدی، داود احمدی

ناشر: آزمون یار پویا

زبان: فارسی
رده‌بندی دیویی: ۶۳۵٫۸

سال چاپ: ۱۳۹۵

نوبت چاپ: ۱

تیراژ: ۱۰۰۰ نسخه

تعداد صفحات: ۳۶

قطع و نوع جلد: جیبی (شومیز)

شابک ۱۰ رقمی: ۶۰۰۹۵۲۰۹۸۳

شابک ۱۳ رقمی: ۹۷۸۶۰۰۹۵۲۰۹۸۵

معرفی کتاب

کتاب حاضر اثری از داود احمدی و محمد احمدی می‌باشد که توسط انتشارات آزمون یار پویا منتشرشده است.
بسته‌بندی چهره کالاست. در یک تقسیم‌بندی کلی، سه سطح اصلی می‌توان برای هر کالا در نظر گرفت. اول خود کالا که خدمات مشکل‌گشا یا فواید اساسی آن را هنگام خرید انتظار دارند. شالوده کالا پاسخ به این پرسش است که خریدار واقعاً چه چیز را می‌خرد؟ در سطح بعدی طراحان کالا بر مبنای شالوده کالا، یک کالای واقعی را به وجود می‌آورند که بسته‌بندی در این سطح قرار می‌گیرد. بسته‌بندی به همراه مواردی مثل طرح و نام تجاری و کیفیت به نحوی باهم ترکیب می‌شوند که ارائه فایده اصلی کالا امکان‌پذیر باشد.

اهمیت بسته بندی

آخرین سطحی که موردتوجه قرار می‌گیرد مزایای اضافی مثل خدمات پس از فروش، تضمین‌ها و نصب و شرایط تحویل است. بسته‌بندی سبب‌ساز اولین ارتباط مستقیم با مشتری است و تا حد زیادی وظیفه ارائه یک تصویر ذهنی مطلوب از کالا را به عهده دارد. ازنظر روانی اولین برخورد و تصویری که ما از اشخاص داریم مهم‌ترین تصویر و تعیین‌کننده‌ترین است حتی در یادآوری اشخاص بعد از ۲۰ سال به ذهن ما می‌آید، این قاعده در مورد کالا هم صادق است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

” بسته‌بندی به‌عنوان یکی از ابزارهای مهم بازاریابی شناخته می‌شود و شرکت‌ها و دولت‌ها برای افزایش توان رقابتی خود در بازارهای داخلی و خارجی از آن سود می‌برند. امروزه از بسته‌بندی فقط برای محافظت از کالا استفاده نمی‌شود، بلکه برای آن نقش‌ها و مسئولیت‌های زیادی قائل‌اند ازجمله اینکه ارزش‌افزوده ایجاد کند و به خریدار پرستیژ و اطلاعات دهد. باید مشتری را جلب کند، جذابیت داشته باشد، شخصیت و شأن مشتری را حفظ کند و به مصرف‌کننده احترام بگذارد. فرهنگ و ارزش‌ها را در کشور هدف در نظر داشته باشد و از فرهنگی استفاده کند که برای مردم لذت‌بخش است. نوع و جنس مواد اولیه ازنظر بهداشتی و ایمنی مناسب انتخاب شود و سلامتی در مورد مصرف را تضمین کند. گفتنی است نباید هزینه بسته‌بندی اندر زیاد باشد که بهای فروش کالا را نسبت به کالاهای مشابه غیرقابل‌رقابت کند. باید طوری طراحی شود که دسترسی به کالا راحت و به‌راحتی قابل‌حمل باشد، به خود کالا لطمه نزند و مطابق با استانداردها، مقررات بازار و کشور موردنظر باشد.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا