اخبار صنعت قارچحوادث صنعت قارچ

کشتار 53 قارچ چین محلی دیگر توسط داعش

در حمله عناصر گروه تروریستی داعش در جنوب شرق شهر «السخنه» در شرق استان حمص (مرکز سوریه) ۵۳ نفر قارچ چین محلی کشته شده‌اند.

به گزارش هاگ از شبکه «المیادین»، شامگاه جمعه، به نقل از خبرگزاری «اسپوتنیک» و روزنامه سوری «الوطن» خبر داد که عناصر سازمان تروریستی داعش، جمعی از مردم سوریه را که در حال جمع کردن قارچ بوده‌اند، با اسلحه سبک و نیمه‌سنگین هدف قرار داده‌اند.

براساس این گزارش، شهروندان سوری قارچ چین در این حمله هدف تیراندازی مستقیم عناصر تروریست داعش قرار گرفته‌اند. یک منبع به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که ۵۳ غیرنظامی، یک افسر و دو عضو بخش «محافظت از جاده‌های بین‌المللی» (وابسته به وزارت کشور سوریه) در این حمله جان باخته‌اند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز در گزارشی این خبر را تأیید کرد. «ولید عوده» مدیر اداره کل بیمارستان ملی تدمر در گفت‌و‌گو با خبرنگار سانا اظهار داشت که جسد ۵۳ نفر به بیمارستان تدمر منتقل شده و مشخص شده است که این افراد با تیراندازی مستقیم به ناحیه سرشان کشته شده‌اند.

عوده در ادامه خبر داد که در این حمله پنج نفر هم زخمی شده‌اند که پس از مداوا در بیمارستان تدمر، به بیمارستان‌های حمص انتقال داده‌ شده‌اند.

یکی از افرادی که از این حمله جان سالم به در برده، به خبرنگار سانا گفت که عناصر داعشی حتی خودروهای شهروندان سوری را نیز در منطقه مذکور به آتش کشیده‌اند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا