اخبار عمومی و گزارش

کشف 140 کیلوگرم قارچ ترافل قاچاق

بهزاد نجفی سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آزادشهر از توابع استان گلستان از کشف یک محموله 140 کیلوگرمی قارچ ترافل قاچاق در منطقه تیل آباد خبر داد.

به گفته وی، روز گذشته نیروهای یگان حفاظتی منابع طبیعی و نیروی انتظامی شهرستان آزادشهر در در ایست بازرسی منطقه تیل آباد به یک خودرو پژو 206 مشکوک شده و آن را متوقف کردند. پس از بازرسی های به عمل آمده از خودرو بیش از 140 کیلوگرم قارچ ترافل (قارچ دنبلان) قاچاق از این خودرو کشف و ضبط شد و پس از صورتجلسه نسبت به بازداشت راننده خودرو اقدام گردید.

با توجه به اینکه برداشت قارچ ترافل و محصولات جنگلی و مرتعی ممنوع بوده و مصداق قاچاق می باشد، برای راننده خودرو پرونده تشکیل و به مراجع قضایی معرفی گردید.

از اواخر سال 1400 برداشت قارچ ترافل و باقی محصولات مرتعی ازجنگل های استان گلستان ( جنگل های هیرکانی) ممنوع اعلام شده و مصداق قاچاق کالا می باشد و شامل حبس و پرداخت 2 برابر ارزش کالا، جریمه نقدی خواهد شد.

در چند سال گذشته طمع بهره برداری از جنگل های هیرکانی ( به عنوان گنجینه طبیعی در یونسکو ثبت شده) بسیار شدت گرفته و باعث آسیب شدید به بافت جنگل شده است. شهرورندان عزیز می توانند هرگونه تخلف و بهره برداری غیرمجاز را از طریق سامانه 139 و 1504 به مسولین مربوطه گزارش دهند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا