آشنایی با بیماری های قارچکلینیک قارچ

کنترل بیولوژیک لکه قهوه‌ای قارچ خوراکی دکمه‌ای

جداسازی، انتخاب و ارزیابی باکتری‌های آنتاگونیست در کنترل بیولوژیک لکه قهوه‌ای قارچ خوراکی دکمه‌ای

بیماری لکه قهوه‌ای باکتریایی ناشی از Pseudomonas tolaasii یک بیماری مهم و شایع در سالن‌های پرورش قارچ خوراکی دکمه‌ای (Agaricus bisporus) در ایران است.
روش‌های مختلفی برای کاهش خسارت و کنترل بیماری ازجمله رعایت بهداشت، کنترل شرایط محیطی مؤثر در توسعه بیماری، به کارگیری مواد شیمیایی و عوامل آنتاگونیست برای کنترل بیماری در دنیا به کار برده می‌شود. در بررسی حاضر کارآیی تعدادی از باکتری‌های بالقوه آنتاگونیست، جداشده از منابع مختلف ازجمله سطح کلاهک قارچ، خاک‌های زراعی، خزه تورب و کمپوست، برای کاهش میزان و شدت بیماری، مورد ارزیابی قرار گرفت.

از ۴۰۶ جدایه به دست آمده از خاک و پیت، ۷ جدایه در شرایط آزمایشگاه علیه P.tolaasii فعالیت بازدارنده داشته و به هنگام تلقیح توأم با تراکم‌های جمعیتی برابر یا ده برابر عامل بیماری زا از تشکیل حفرات فرورفته بر روی قارچ خوراکی جلوگیری کردند.

۳ جدایه از این آنتاگونیست های بالقوه که بر اساس خصوصیات فنوتیپی P.fluoresences تشخیص داده شدند، در شرایط سالن علیه P. tolaasii فعالیت بازدارندگی نشان داده و به طور مشخص وقوع و شدت لکه قهوه‌ای را بر روی قارچ‌های پرورش داده شده تحت شرایط تولید تجاری کاهش دادند.

دانلود فایل اصلی مقاله

بیماری کپک سیاه کمپوست
>
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا