اخبار صنعت قارچجهاد کشاورزی

گسترده شدن سایه چتر خوراکی در گیلان

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان در رابطه با تولید قارچ در استان گفت: تولید قارچ در گیلان همچنان رو به افزایش است.

به گزارش خبرگزاری هاگ- منوچهر پارسافر میزان میانگین تولید امسال قارچ در گیلان را ۲ هزار و ۸۶۰ تن عنوان کرد و ادامه داد: با توجه اینکه شهرستان‌های، املش، رشت، آستارا، انزلی و صومعه‌سرا از شهرستان‌های برتر تولید قارچ در گیلان محسوب می‌شوند، علاوه بر اینکه قارچ‌های تولیدی استان در بازارهای محلی و بازارهای دیگر شهرستان‌های گیلان فروخته می‌شود، به بازار سایر استان‌ها نیز فرستاده می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به شرایط مناسب بازار فروش استان، خاطرنشان کرد: بازار خوب فروش این محصول موجب شده است که جوانان روستایی برای تولید این محصول رغبت بیشتری داشته باشند. وی همچنین تصریح کرد: قارچ به دلیل برخورداری از پروتئین بالا بیش از گذشته
در سبد خانوار مردم گیلان قرارگرفته است.

افتتاح واحد تولید صنعتی در آینده نزدیک

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به گسترده شدن سایه چتر خوراکی استان، اظهار داشت: به‌زودی یک واحد صنعتی با ظرفیت تولید ۱۰۰۰ تن قارچ در استان به بهره‌برداری می‌رسد و با بهره‌برداری از آن میزان قارچ تولیدی گیلان افزایش قابل‌توجهی خواهد یافت.

پارسافر در پایان سخنان خود یادآور شد: قارچ تولیدی گیلان از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است و بسته‌بندی شکیل‌تر این محصول موجب خواهد شد که جای خود را در بین بازارهای بین‌المللی باز کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا