اخبار صنعت قارچکارآفرینی در حوزه قارچ

کشاورز زاده ای که با بومی‎سازی تکنولوژی هلندی ۳۴۵ شغل ایجاد کرد(قسمت دوم)

در زمستان سال ۶۰ پدرم به رحمـت خدا رفت و مسئولیت و مدیریت خانواده‌ام که شامل مادرم و پنج بـرادر و سـه خـواهرم بـود را عهده‌دار شدم.

آغاز جنگ تحمیلی

با شرایط به وجود آمده در خصوص آغاز جنـگ عـراق علیه ایران و انحـلال شـرکت بین‌المللی کشت و صنعت ایران و آغاز دفاع مقدس مانند همه مردم خوزستان، همزمان با فعالیت در تولید و کار کشاورزی و پشتیبانی از دفاع مقدس به فعالیت خود ادامه دادم. در زمستان سال ۶۰ پدرم به رحمـت خدا رفت و مسئولیت و مدیریت خانواده‌ام که شامل مادرم و پنج بـرادر و سـه خـواهرم بـود را عهده‌دار شدم.

این کارآفرین برتر ضمن تجلیل و قدردانی از خانواده خود افزود: به توصیه پدرم به انسجام و تقویت روحی برادران و تشویق به تحصیل و کار اهتمام ورزیدم و با کمـک و همکاری برادران دیگر که بعضاً دانشجو شده بودند به امور کشاورزی و باغداری ادامـه دادم. با بزرگ شدن اعضا خانواده هم از نظر جسمی و هم ازنظر دانش فنی، احساس نیاز به میدان بزرگ‌تر و بارزتر برای فعالیت و کسب‌وکار برایم ایجاد شد و نیاز به توسعه را احساس کـردم.

طراحی باغات جدید مرکبـات

وی در خصوص طراحی باغات بیشتر توضیح داد: طراحی باغات جدید مرکبـات بـا انتخـاب واریته ها مرغوب و سازگار با شرایط اقلیمی دزفول یکی از روش‌ها  انتخـابی بـود. ایـده اجـرا طـرح و راه‌اندازی پرورش قارچ خوراکی توسط یکی از برادرانم که در آن زمان دانشجو بودند و در بازدید دانشـجویی بـا این کار آشنا شده بود مطرح شد، با ورود به شرایط جدید و احساس نیـاز بـه ثبـت شـرکت اقـدامات لازم انجام و در خردادماه سال ۷۲ شرکت کشاورز جلگه دز با سهام مساوی و بـا مشـارکت شـش بـرادر بـه ثبت رسید و با توکل به خدا کار خود را آغاز نمودیم.

راه‌اندازی اولین مزرعه پرورش قارچ

اسلامی زاده در ادامه درباره راه‌اندازی اولین مزرعه پرورش گفت: سازماندهی لازم و تقسیم‌کار صـورت گرفـت و اولـین مزرعه پرورش قارچ خوراکی این شرکت با ظرفیت ۲۰۰ تن تولید در سال به مرحله اجرا درآمد. مشـکلات پیش رو زیاد بود. اما در مواجه با مشکل هیچ‌گاه عقب‌گرد نکـردم و بـا توکـل بـه خداونـد و بااراده  قـوی  مشکلات را یکی پس از دیگر از سر راه برداشتم. ازجمله اینکه کارشناسان مربوطه معتقد بودنـد در هـوا گرم و خشک شهرستان دزفول تولید قارچ خوراکی غیرممکن است.

وی ادامه این روند را این‌گونه عنوان کرد: اما با تـلاش و پشـتکار همـه سـهامداران شرکت کشاورز جلگه دز خواستن به توانستن تبدیل شد و به لطف خداونـد محصـول قـارچ خـوراکی این  شرکت بانام تجاری قارچ دزفول باکیفیتی عالی وارد بازار شد. بعدازآن عضـو انجمـن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی کشور شدیم و از این طریق با همکاران دیگر آشنا گشـته و همـراه بـا چنـد شـرکت پیشـرو با تولیدکنندگان و دست‌اندرکاران تولید قارچ خوراکی و مراکز آموزشی در هلند آشنا شدیم.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا