انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ

تولید قارچ به 220 هزار تن می رسد !

نیما باغبانی دبیر انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ خوراکی کشور گفت: برآوردها حاکی از آن است که میزان تولید قارچ تا پایان سال به 210 الی 220 هزار تن برسد.

وی گفت: علی رغم آنکه انجمن صنفی قیمت هر کیلو قارچ را 60 تا 65 هزارتومان اعلام کرده است، اما قارچ دکمه ای اکنون با نرخ 80 تا 85 هزار تومان بدست مصرف کننده می رسد.

او با بیان اینکه قیمت قارچ همانند دیگر محصولات کشاورزی تابع عرضه و تقاضاست، افزود: با خنک شدن هوا و بهبود شرایط تولید پیش بینی می شود که قیمت به 70 تا 75 هزار تومان برسد.

باغبانی از توزیع روزانه 150 تا 160 تن قارچ در تهران خبر داد و گفت: گرمای بی سابقه هوا و سنتی بودن برخی واحدها و عدم تجهیز آنها به سیستم برودتی خاص، منجر به کاهش 50 تا 60 درصدی عرضه شده است!

دبیر انجمن تولیدکنندگان قارچ ادامه داد: با سرد شدن هوا و عرضه قارچ در حد استاندارد، بازار مجدد به روال قبل باز می گردد. همچنین با توجه به افزایش سرانه مصرف، اگر تولیدکنندگان با 70 تا 80 درصد ظرفیت اسمی کار کنند، جوابگوی نیاز خواهند بود.

او گفت: برآوردها حاکی از آن است که امسال تولید قارچ به 210 تا 220 هزار تن برسد که حدود 200 هزار تن از این میزان مربوط به واحدهای مکانیزه و مابقی واحدهای سنتی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا