حرف ما

خود زنی صنعت؟؟!!

سخنان مدبرانه و هوشمندانه

به دفعات شاهد بوده ایم که سخن گویان صنعت از تریبون ” انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ کشور” در بیان اظهارات خود کلام و آماری را ارائه می دهند که ناقض اظهارات همکار دیگری است که از همان تریبون استفاده نموده است. وجود این تناقضات برای صنعت نه چندان بزرگ و پیچیده ای نظیر صنعت قارچ کشور برای اهل فن، مسئولین دستگاه های دولتی و احاد نکته بین جامعه سوال برانگیز بوده که می تواند در صورت تکرار جایگاه انجمن بعنوان تنها متولی رسمی صنعت قارچ کشور را متزلزل و دچار بی اعتمادی نماید.

خود زنی صنعت؟؟!!, هاگ

نمونه اخیر این تناقض در آمار را می توان در خبری با نام ” صنعت قارچ رو به نابودی است؟؟!! ” منتسب به ریاست محترم انجمن که در مورخ 1400/4/26نشر داده شده و خبر ” افزایش 600تا700درصدی قیمت برخی از مواد اولیه تولید قارچ” منتسب به دبیر محترم انجمن منتشر شده در تاریخ 1400/4/30  مشاهده کرد.
این تضاد در کلام و آمار در نگاه اول نشان از عدم همسویی و اتفاق نظر اعضاء ناطق انجمن است که نوای تعجب و تاسف همگان را بر می انگیزد و در ادامه ارائه این آمار نادرست می تواند صدور مجوز و دستاویزی برای افزایش قیمت نهاده های تولید و محصول نهایی تولید شده توسط سودجویان و دلالان فرصت طلب باشد زیرا که منبع خبر یک مقام رسمی و موجه در صنعت بوده است. در دو حالت اثرات مخرب کلام و آمار ناصحیح قادر خواهد بود به پیکره شکننده صنعت آسیب برساند.

خود زنی صنعت؟؟!!, هاگ

در این خصوص با نیت جلب اعتماد آحاد جامعه بویژه اعضاء خانواده بزرگ صنعت قارچ و مدیران دستگاه های دولتی و حامیان صنعت از یک سو و جلوگیری از فعالیت مخرب دلالان فرصت طلب در افزایش دروغین قیمت ها، منطقی به نظر میرسد تا مراقب کلام و آمار ارائه شده خود باشیم و در خاتمه پیشنهاد می گردد تا با معرفی یکی از اعضاء محترم انجمن بعنوان “سخنگوی صنعت ” کلام، آمار، اخبار و اطلاعاتی با حداقل نوسانات و نزدیک به واقعیت را به مخاطبین عزیز ارائه دهیم.

سر دبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا