اخبارجهاد کشاورزی

قارچ‌های خوراکی هولوگرام دار می‌شوند

تقوی،  ضمن اعلام خبر هولوگرام دار شدن قارچ‌های خوراکی، پیش‌بینی کرد تا پایان مهرماه، عرضه بسته‌های قارچ دارای نشان هولوگرام به بیش از سه میلیون عدد برسد.

به گزارش خبرگزاری هاگ، مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی، غلامرضا تقوی در توضیحات بیشتر این خبر اضافه کرد: با توجه به این‌که در ابتدای سال با مصرف قارچ‌های سمی خودرو که از عرصه‌های منابع طبیعی جمع‌آوری و عرضه‌شده بود و موجب مسمومیت تعدادی از مصرف‌کنندگان شد، طراحی و نصب هولوگرام بر روی بسته‌های فله‌ای قارچ خوراکی و بسته‌های ۴۰۰ تا ۵۰۰ گرمی این محصول به‌منظور شفافیت مسیر تولید تا عرضه مطرح و به مرحله اجرا گذاشته شد.

۴۱ واحد برای اخذ هولوگرام ثبت‌نام کرده‌اند

وی در ادامه در رابط با فعالیت‌های انجام‌شده در این زمینه گفت: که تاکنون ۴۱ واحد تولید قارچ خوراکی برای اخذ هولوگرام ثبت‌نام کرده‌اند و از این تعداد ۱۶ واحد تولیدی، مبالغ مربوط به اخذ هولوگرام را واریز و آماده دریافت این نشان شده‌اند.

تقوی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در حال حاضر، چهار واحد بزرگ تولید قارچ خوراکی، این هولوگرام را دریافت و روی بسته‌های محصول خود نصب‌کرده‌اند.

تأکید جهاد کشاورزی از قارچ‌های دارای هولوگرام

وی در ادامه از اهداف این طرح گفت: ازآنجایی‌که نصب نشان هولوگرام نشان‌دهنده مسیر سالم تولید تا عرضه قارچ خوراکی است، وزارت جهاد کشاورزی بر توجه و استقبال مصرف‌کنندگان از بسته‌های قارچ خوراکی دارای نشان هولوگرام تأکید دارد.

مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی در خصوص میزان فعالیت‌های واحدهای تولید قارچ گفت: در حال حاضر تعداد واحدهای تولیدکننده قارچ خوراکی در کشور رقمی در حدود ۱۰۰۰ مورد است.

هشدار جدی در مورد مسمومیت‌های قارچی با افزایش بارندگی

لازم به ذکر است به گزارش رسانه‌ها از نیمه اردیبهشت‌ماه و به دنبال شدت یافتن بارندگی‌ها در غرب و شمال غرب کشور، ۶۸۲ نفر از افراد ساکن در استان‌های نواحی غرب و شمال غرب کشور با مصرف قارچ‌های خودرو و کوهی دچار مسمومیت شدند و شدت مسمومیت ۵۰ نفر از مسموم شدگان بدحال در حدی بوده که ۸ نفر فوت کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا