آشنایی با تولید قارچ خوراکیویکی قارچ

اصول ضدعفونی کردن خاک پوششی

از جمله قوائدی که در پرورش قارچ خوراکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، رعایت تمام نکات و اصول بهداشتی سالن کاشت ، مواد و لوازم مورد استفاده آن است.

ضدعفونی شدن خاک

که از کارها می توان به مهم ترین آن ها  که ضد عفونی کردن خاک پوششی است ، اشاره کرد. از تفاوت های ضدعفونی کردن خاک پوششی با سایر مواد اولیه ی کشت ، انجام عملیات پاک سازی و ضدعفونی کردن در چند مرحله است تا از ایجاد آلودگی های احتمالی  در خاک پوششی  جلوگیری شود . در غیر این صورت امکان ظهور و شیوع انواع بیماری های باکتریایی برای محصول یا خود خاک  ابجاد شده و با حتی ممکن است کیفیت خاک باعث تغییر کیفیت محصول به دست آمده شود.

پرورش قارچ خوراکی

برای از بین بردن عوامل زنده و زیان آور و بیماری زایی مانند : آفات ، قارچ های بیماری زا ، نماتد ها ، باکتری ها و غیره  لازم است  خاک پوششی بار ها در طول کشت محصول ضد عفونی شود.

اصول ضدعفونی کردن خاک پوششی, هاگ
اصول ضدعفونی کردن خاک پوششی

روش ضدعفونی

در برخی از مراکز یا سالن های کشت ،  از بخار آب گرم برای ضدعفونی استفاده می شود. به گونه ای که  خاک پوششی به مدت  شش ساعت با بخار آبی که  شصت درجه ی سانتی گراد حرارت دارد  ، پاستوریزه می شود . این عمل تقریبا مشابه  پاستورازیسیون  کمپوست در سطح وسیع است که با همین سطح محدود تر می توان برای ضد عفونی کردن خاک پوششی  ، البته به همراه  فرمالین و کلروپیکرین  ، استفاده کرد.

 

مراحل ضدعفونی کردن خاک پوششی

برای انجام  این کار ، باید  خاک پوششی را  به در لایه ای  به قطر پانزده سانتی متر  روی یک لایه ی صاف با سطح سیمانی  پخش کرد  و بعد از آن فرمالین چهار درصد باید روی آن پاشیده شود . و سپس دوباره  لایه ی دوم خاک پوششی  با همان ضخامت قبلی روی سطح پخش شده  و سطح آن نیز باید با پلاستیک پوشانده شود  و به همین ترتیب لایه ی سوم و چهارم  نیز باید فرمالین پاشی شده و بلافاصله  سطح آن با پلاستیک پوشانده شود و بعد از گذشت دو تا سه روز گاز فرمالین  به طور کامل در لایه های خاک نفوذ کرده  و باعث  استریل شدن خاک می شود .

به طور معمول برای ضد عفونی کردن یک متر مربع خاک پوششی  حدودا به ششصد تا هفتصد میلی لیتر فرمالین سی و هفت درصد در ده لیتر آب احتیاج است .

ماده ی مصرفی برای ضد عفونی

خاک پوششی که به وسیله ی فرمالین ضدعفونی می شود  باید فاقد هرگونه  کلوخ  و دارای رطوبت  مناسب باشد .رطوبت آن قدر کم نباشد که باعث خشکی شود و آن قدر هم بالا نباشد که باعث شود ذرات به هم بچسبند .
هنگام پاستوریزه شدن  درجه حرارت خاک پوششی باید بین هجده تابیست و چهار درجه ی سانتی گراد باشد  و بعد از به پایان رسیدن  عملیات استریل  کردن ، خاک باید به طور کامل تهویه شود تا هیچ گونه اثری از گاز فرمالین در آن نباشد.

اصول ضدعفونی کردن خاک پوششی, هاگ
اصول ضدعفونی کردن خاک پوششی

علاوه بر ضد عفونی کردن خاک پوششی به منظور دست یابی به  محصول با کیفیت ، رطوبت در خاک پوششی مهم است و باید توجه داشت در هنگام ضد عفونی کردن ، مقدار رطوبت خاک تغییر نکند.

با مصرف روزانه قارچ از ابتلا به بیماری‌ها پیشگیری کنید
>
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا