آشپزیفست فودقارچ و خانواده

برگر قارچی و همبرگر گیاهی ، جایگزین همبرگرهای گوشتی؟؟!!

آشپزی با قارچ : ویدئوی طرز تهیه همبرگر گیاهی یا قارچ برگر (غذای گیاهی)

همبرگر گونه‌ای ساندویچ است که شامل یک برگ گوشت چرخ‌کرده‌ که در میان یک نان گردِ میان بریده قرار می‌گیرد. واژه هَمبـِرگِر از زبان آلمانی به معنای «متعلق به شهر هامبورگ» و بنا به بعضی گزارش‌ها ham در زبان آلمانی به معنای گاو یا گوشت گاو ، burg به معنای تپه و er کلمه اطلاق است، گرفته شده است. با این حال برخی در درک آن مرتکب اشتباه شده و آن را ترکیبی از “هَم” و “برگر” می‌پندارند (“هَم” در انگلیسی یعنی کالباس ژامبون.)
عمدتا همبرگ ها از گوشت گاو تهیه می شود و ممکن است به صورت کبابی یا سرخ شده، تهیه گردد. میان گوشت و نان همبرگر معمولاً کاهو، سس گوجه فرنگی یا سس مایونز، خردل، پیاز و دیگر مخلفات هم قرار داده می‌شود. همبرگر را معمولاً در بشقاب در کنار سیب زمینی سرخ کرده یا چیپس سرو می‌کنند.
همبرگر تقریباً در تمام کشورها با همین نام نامیده می‌شود، بجز در انگلستان که به آن بیف‌برگر یا برگر می‌گویند. اگر لایه‌ای از پنیر پرورده (ورقه‌ای) بر روی گوشت همبرگر گذارده شود به اینگونه همبرگر، چیزبرگر گفته می‌شود.
در سال های اخیر با توجه به استقبال روز افزون از قارچ ها به دلیل طعم، مزه و البته خواص بیشمار آنها برگرهای قارچی  و همبرگر های گیاهی روانه بازارهای مصرف شده است. همچنین به جهت افزایش  درخواست برای غذاهای گیاهی و گیاه خواری در بین افراد جوامع، این همبرگر های گیاهی به عنوان یک غذای گیاهی برای افراد وجترین در نظر گرفته شده اند.
این برگر از مواد بسیار ساده‌ای تشکیل شده‌ است و تهیه آن هم چندان زمان‌بر و دشوار نخواهد بود. پس این غذا انتخاب مناسبی برای روز‌های پرکاری است که قادر نیستید وقت زیادی را صرف آشپزی در آشپزخانه‌تان کنید. در این خصوص طرز تهیه برگر قارچی تقدیم شما همراهان و علاقه مندان برگرها و قارچ ها می گردد. امید است موافق ذائقه شما باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا