اخبار اقتصادی صنعت قارچاخبار صنعت قارچ

رکورد باورنکردنی قیمت قارچ در زمستان

برای نخستین بار قیمت قارچ در زمستان به کیلویی 60 هزار تومان رسید، و رکورد قیمت قارچ را در تاریخ تولید و توزیع قارچ در این فصل به جای گذاشت. گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که دلیل این اوج گرفتن قیمت به دلیل افزایش صادرات قارچ به کشورهای منطقه است.

در ماه‌های اخیر به علت کاهش ارزش ریال و سودآوری تجارت با ارزهای دیگر، شاهد گرایش به ارائه محصولات مزارع پرورش قارچ، به سمت بازارهای خارج از ایران بوده‌ایم. این امر میزان بار را در بازار داخلی کاهش داده و سبب شده تا شاهد افزایش قیمت قارچ باشیم؛ تا آنجا که امروز با رکورد بی سابقه این قیمت در بازار مواجه شدیم.

قیمت قارچ
رکورد باورنکردنی قیمت قارچ

علاوه بر این خیلی بر این باورند که این افزایش قیمت، ناشی از کاهش و افت کیفیت مواد اولیه (کمپوست) می‌باشد که باید با کمک زمان شرایط را نظاره و در انتها با پایان یافتن فصل صادرات، نظرات را قضاوت نمود.

این میزان صعود بی سابقه قیمت قارچ در بازار، قیمتهای سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری را نیز تحت تاثیر قرار داده و باعث افزایش قیمت قارچ در تابلوهای قیمت این سازمان شده است. به این ترتیب قیمت قارچ در زمستان در یک رکورد جدید، برای نخستین بار قیمت قارچ در تابلوی قیمت سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری به 47000 تومان رسید که چنین قیمتی تا کنون تجربه نشده است.

افزایش قیمت قارچ
افزایش بی سابقه‌ی قیمت قارچ

در هر صورت این رکورد  بی سابقه است و امیدواریم با رصد مناسب بازار بتوان شرایط را تحت کنترل قرار داده، و در سه ماهه اسفند، فروردین و اردیبهشت قیمت قارچ را بهترین نحو مدیریت نماییم تا بتوان ضررهای واحدهای مختلف در ابتدای سال را جبران کرد. در مقاله از سرعت خود بکاهید به تفضیل درباره مدیریت بازار قارچ در سه ماهه پیش رو صحبت کرده و راهکارهای تحلیلی را ارائه کرده‌ایم که می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا