قیمت قارچ دکمه‌ ای فله و بسته‌ بندی در بورس قارچ تهران

قیمت قارچ امروز تهران

قیمت قارچ دکمه‌ ای و قیمت انواع قارچ خوراکی روزانه در بورس قارچ تهران (بورس قارچ مهرآباد یا بازار قارچ لشگری) و همچنین قیمت قارچ بسته‌بندی و قارچ اسلایس شده در مراکز و بازار فروش قارچ در تهران و خرده فروشی‌ها را می‌توانید همه روزه در این صفحه مشاهده کنید.

علاوه بر این نرخ مصوب اعلامی قیمت قارچ دکمه‌ ای از سوی انجمن صنفی پرورش دهندگان و تولیدکنندگان قارچ کشور را می‌توانید در همین صفحه مشاهده نمائید.

قیمت قارچ خوراکی در تاریخ 23 تیر 1403
نوع محصول قیمت بازار قیمت مصرف کننده
قارچ فله درجه یک سبد لوکس 75000
قارچ فله درجه یک سبد 71000
قارچ فله درجه یک کیسه 69000
قارچ فله درجه یک کیفیت متوسط 50000
قارچ فله درجه دو 40000
قارچ فله درجه سه 30000
قارچ بسته بندی ۲۰۰ گرمی 28.462 37.000
قارچ بسته بندی ۴۰۰ گرمی 56.040 74.000
قارچ بسته بندی ۸۰۰ گرمی 93.610 122.000
قارچ بسته بندی ۱۰۰۰ گرمی 107.525 142.000
قارچ اسلایس شده بسته بندی ۲۵۰ گرمی
قارچ اسلایس شده بسته بندی ۵۰۰ گرمی
قارچ اسلایس شده بسته بندی ۱۰۰۰ گرمی

قیمت روز قارچ

نرخ قارچ امروز تهران را همه روزه با ما دنبال کنید. قیمت قارچ امروز تهران و روزهای بعد رأس ساعت 9 صبح در سایت بارگذاری می‌شود. شما می‌توانید کامل‌ترین آرشیو از سال 1396 تا همین امروز را، به همراه جداول و نمودارهای ماهیانه تغییرات و نوسانات در سایت هاگ مشاهده نمایید. در صورت لزوم برای دستیابی زودتر به قیمت‌ها از طریق شبکه‌های اجتماعی ما که رأس ساعت 5 بامداد بارگذاری می‌شود اقدام کنید.

همچنین می‌توانید نرخ روزانه قارچ دکمه‌ ای را در وب اپیکیشن هاگ و از طریق کانال تلگرام هاگ با شناسه “hagg_co” و استوری‌های صفحه اینستاگرام هاگ “hagg_co” مشاهده نمایید. قیمت‌ها در این صفحه و شبکه‌های اجتماعی هاگ، همه‌روزه بروزرسانی خواهد شد تا همیشه جدیدترین اطلاعات در اختیار شما کاربران عزیز قرار داشته باشد.

بازار فروش قارچ در تهران در کدام منطقه واقع شده است؟ در صورت تمایل برای آشنایی با مراکز فروش عمده قارچ تهران تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت قارچ خوراکی فله در بورس قارچ مهرآباد 23 تیر 1403
قیمت قارچ خوراکی فله در بورس قارچ مهرآباد 23 تیر 1403
قیمت قارچ بسته‌بندی و قارچ اسلایس شده
بسته‌بندی و قارچ اسلایس شده
تابلو انجمن صنفی پروش دهندگان قارچ کشور
تابلو انجمن صنفی پروش دهندگان قارچ کشور

قیمت قارچ در میادین میوه و تره بار شهرداری

جدیدترین نرخنامه رسمی (لیست قیمت) صادره از سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری، حاوی قیمت مصوب انواع قارچ دکمه‌ای فله، بسته‌بندی و اسلایس شده، قیمت قارچ صدفی و قارچ قهوه‌ای، به استحضار شما مخاطبین عزیز میرسد.

لازم به ذکر است قیمت‌هایی که در نرخنامه سازمان میادین اعلام میشوند تا اطلاع ثانوی (صدور نرخنامه جدید)، ثابت هستند و روزانه تغییر نمی‌کنند. آخرین نرخنامه سازمان میادین در تاریخ 02 تیر 1403 منتشر شد.

قیمت قارچ در میادین میوه و تره بار شهرداری (نرخنامه 02 تیر 1403)
نوع محصول درجه 1 درجه 2
قارچ دکمه ای پشت بسته فله 63000 50000
قارچ دکمه ای پشت باز فله 30000
قارچ دکمه ای قهوه ای فله (brown) 74000 (قیمت جدید اعلام نشده) 71000
قارچ صدفی فله 120000 110000
قارچ دکمه ای بسته بندی 200 گرمی 21.500
قارچ دکمه ای بسته بندی 400 گرمی 42000
قارچ دکمه ای بسته بندی 1000 گرمی 88000
قارچ دکمه ای اسلایس شده بسته بندی 250 گرمی 16.500
قارچ دکمه ای اسلایس شده بسته بندی 500 گرمی 30000
قارچ دکمه ای اسلایس شده بسته بندی 1000 گرمی 58000
قارچ دکمه ای قهوه ای بسته بندی 200 گرمی 21.500
قارچ دکمه ای قهوه ای بسته بندی 400 گرمی 43000
قارچ صدفی بسته بندی 200 گرمی 27000
قارچ صدفی بسته بندی 400 گرمی 54000
نرخنامه قیمت قارچ در سایت سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری 02 تیر 1403
نرخنامه قیمت قارچ در سایت سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری

بورس قارچ تهران

بورس قارچ تهران همواره جابجایی فراوان داشته است. در گذشته مرکز فروش قارچ در خیابان‌ خلیج، چهارراه جهان کودک، میدان آرژانتین و غیره مستقر بود. در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 در منطقه صادقیه، میدان تره‌بار صادقیه و بازار سنتی ستارخان با نام بورس قارچ ستارخان به فعالیت خود ادامه داد.

برخی پس از گذشت سالیان هنوز هم بورس قارچ تهران را با نام بورس قارچ ستارخان یاد می‌کنند. باید خاطر نشان کرد هنوز هم فعالیت کمی در این بورس انجام می‌شود. اکثر تولیدکنندگان و توزیع کنندگانی که در آنجا مغازه‌ای خریداری کرده‌اند، مستقر هستند. قیمت قارچ امروز تهران را با ما دنبال کنید. اکنون اصلی ترین بازار فروش قارچ در تهران، بورس قارچ مهرآباد است.

بورس قارچ تهران بازار فروش قارچ در تهران
بورس قارچ تهران

پایانه قارچ تهران یا مرکز فروش عمده ستارخان به دلیل ازدحام و ترافیک زیاد توسط شهرداری تهران پلمپ و بعد از جابجایی فراوان به مرکز فروش قارچ شهید لشگری انتقال یافت.

بورس قارچ تهران اکنون در غرب تهران و در پارکینگ شماره 5 فرودگاه مهرآباد دایر است که به بورس قارچ مهرآباد شناخته می‌شود. در صورت لزوم برای خرید قارچ بصورت عمده شما می‌توانید به این مرکز مراجعه نمایید.

در حال حاضر بورس قارچ تهران تعیین کننده قیمت قارچ دکمه ای می‌باشد. این نرخ‌گذاری توسط کارگزاران انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ خوراکی کشور انجام می‌شود.

مرکز توزیع عمده قارچ مهرآباد

بورس قارچ لشگری

بورس قارچ لشگری بازار قارچ لشگری توسط انجمن قارچ راه‌اندازی شد. بعد از مشکلات بسیار در بورس قارچ مهرآباد انجمن دست به کار شد و این مکان را از یکی از ارگان‌های کشور اجاره کرد. حدود دو سال بورس قارچ تهران در این مرکز فعالیت می‌کرد.

مرکز فروش عمده قارچ لشگری هم از مشکلات و معضلات پایانه‌های فروش قارچ مستثنی نبود. بعد از گذشت این زمان بورس قارچ تهران مجدداُ به بورس قارچ مهرآباد نقل مکان کرد.

حضور آقای صدیق پناه رئیس اسبق انجمن صنفی در بورس قارچ مهرآباد

قیمت قارچ در بورس قارچ مهرآباد

در حال حاضر اصلی‌ترین مرکز فروش قارچ عمده در تهران، بورس قارچ مهرآباد است. این مرکز فروش قارچ، در پارکینگ شماره 5 ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد واقع است.

این مکان توسط انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ کشور، در اختیار نماینده واحدها قرار گرفته است تا به پخش و عرضه قارچ به صورت عمده بپردازند.

مدت زمان کوتاهی به دلیل پاره‌ای از مشکلات، بورس قارچ مهرآباد فعالیتی نداشت که این مرکز فروش به بورس قارچ لشکری انتقال یافته بود. این مرکز در حال حاضر فعال نیست و دوباره به همان مهرآباد انتقال یافت.

بجز بورس قارچ مهرآباد، بورس قارچ هاشمی، مستقر در میدان تره‌بار میدان آزادی و بورس قارچ ستارخان، واقع در پارکینگ فاز 1 سنتی ستارخان، در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند.

بازدید رئیس انجمن صنفی و جمعی از تولیدکنندگان قارچ کشور از بورس قارچ مهرآباد بورس قارچ تهران
بازدید رئیس انجمن صنفی و جمعی از تولیدکنندگان قارچ کشور از بورس قارچ مهرآباد

اما فعالیت این دو مکان محدود بوده و مرکز فروش اصلی قارچ در تهران همان بورس قارچ مهرآباد است. بورس قارچ مهرآباد فعال‌ترین مرکز فروش عمده بورس قارچ تهران می‌باشد.

در بورس مهرآباد، قارچ خوراکی بصورت فله (درجه 1 الی 3) و بسته‌بندی و همچنین بصورت اسلایس (به صورت ورقه ای خورد می‌شود)، به صورت عمده پخش می‌گردد.

قیمت انواع قارچ

قارچ‌های مختلفی در جهان برای مصرف خوراکی و دارویی، پرورش می‌یابند؛ مانند قارچ دکمه ای، صدفی، شیتاکه، انوکی، یال شیر، گانودرما و …

اما قارچ‌ دکمه‌ ای سفید، پر مصرف‌ترین نوع قارچ‌ در جهان می‌باشد. در ایران نیز قارچ دکمه‌ای رایج ترین نوع قارچ خوراکی است که تولیدکنندگان آن‌را پرورش می‌دهند و قیمت قارچ دکمه ای را به عنوان مرجع قیمت قارچ در نظر می‌گیریم.

قارچ دکمه‌ای سفید علاوه بر اینکه ۸۵ درصد از سهم قارچ تولیدی کشور را دارد، مهمترین قارچ خوراکی تجاری در دنیا نیز محسوب می‌شود.

قیمت تمام شده این ماده خوراکی ارزشمند به عوامل مختلفی بستگی دارد که به همین علت هر روز دچار تغییر و نوسان است.

بهای فروش انواع قارچ خوراکی بورس قارچ تهران

قیمت قارچ در ایران و جهان

کشور ایران رتبه ششم را در تولید و پرورش قارچ خوراکی در جهان دارد. صنعت قارچ یک صنعت سودآور در بازار کشاورزی ایران است. اما بازار قارچ ایران از سال 1395 دچار نوساناتی شد.

در ماه‌های اول سال که قیمت قارچ تقریبا ثابت بود، تولیدکنندگان به دلیل گرمای شدید هوا و کاهش قیمت قارچ متحمل زیان‌های زیادی شدند که این داستان زیان در ماه‌های اول سال، مدت‌هاست ادامه دارد.

از طرفی مشکلات زیادی به همراه افت قیمت به وجود می‌آید. این مشکلات شامل: نرخ بالای حمل و نقل، هزینه‌ی بالای تولید و وجود دلال‌ها می‌شود .

بهای فروش انواع قارچ خوراکی بورس قارچ تهران

پایین بودن قیمت قارچ

تولیدکنندگان قارچ در ایران مدت‌ها با پایین بودن قیمت قارچ دکمه‌ ای در بازار دست و پنجه نرم کردند تا دوباره قیمت قارچ دکمه‌ ای به ثبات ایده آلی رسید. اما دوباره بعد از چند سال اخبار، رسانه و مردم شاهد تیتر، قیمت قارچ دکمه‌ ای ارزان شد بودند. با توجه به بالا رفتن قیمت تولید، به ضرر تولیدکنندگان می باشد.

بازار فروش قارچ در تهران نوسان بسیار دارد. البته در یکی دوسال اخیر این نوسان را کمتر می‌بینیم. نداشتن طرح و برنامه و امکانات مطلوب این نوسان را دامن زده است.

یکی از موضوعات اصلی، صادرات فصلی قارچ دکمه‌ ای است. در صورت تداوم و ایجاد بازارهای صادراتی هدفمند این معضل حل خواهد شد.

ثبات قیمت قارچ

تولید قارچ دکمه‌ ای در کشور در سال‌های اخیر، افزایش پیدا کرده و همچنان رو به رشد است. بنابراین تداوم تولید قارچ کمک کرده است که قیمت این خوراکی ثبات نسبی را داشته باشد. اما با این وجود، باز هم عوامل مختلفی هستند که سبب نوسان قیمت می‌شود.

چه عواملی بر نوسانات قیمت قارچ تاثیرگذار است؟

 • عوامل متعددی همچون نهاده های تولید، کیفیت قارچ، قیمت کمپوست و خاک پوششی، هزینه‌های نگهداری همچون سردخانه و انبارداری، میزان تولید و تقاضای قارچ و قیمت ظروف بسته‌بندی قارچ
 • آب و هوای فصلی: به طور کلی قیمت قارچ در نیمه اول سال نسبت به نیمه دوم سال بالاتر است زیرا در فصول گرم واحدهای سنتی که تجهیزات سرمایشی مناسب ندارند از چرخه تولید خارج می‌شوند و قارچ در بازار کم می‌شود.
 • استفاده از تجهیزات سرمایشی در واحد صنعتی، با افزایش مصرف انرژی و افزایش هزینه تولید همراه می‌شود، که سبب افزایش بهای تمام شده قارچ برای واحد تولیدی میگردد.

برای اطلاع از نوسانات قیمت و روند تغییرات بهای فروش قارچ در ادوار گذشته، آرشیو کاملی شامل قیمت روزانه از سال 1396 تا به امروز، تهیه شده است.

شما می‌توانید ریز قیمت‌ها و روند تغییر قیمت‌ها را در بخش نمودار قیمت ماهانه قارچ، به صورت جدول به همراه نمودار نوسانات نرخ فروش، همراه با تحلیل وضعیت بازار، مشاهده نمایید.

تفاوت قیمت در ایران نسبت به بازار جهانی

بازار فروش قارچ در تهران و ایران با بازار جهانی قابل قیاس نیست. نرخ حال حاضر قارچ در ایران و در نیمه دوم سال 1402 برای خرید از تولیدکننده، حدود 90 تا 100 هزار تومان است.

همین قارچ خوراکی، در خرده‌فروشی‌‌ها با مبلغی حدود 120 تا 130 هزار تومان و گاها بالاتر از 140 هزار تومان به‌ ازای هر کیلوگرم به مصرف‌کننده فروخته می‌شود.

برای مقایسه تفاوت قیمت قارچ در ایران و سایر کشورهای جهان، باید نرخ دلار را در نظر گرفت که با توجه به نوسانات اخیر، می‌توان گفت قیمت جهانی از قیمت داخلی قارچ بالاتر است.

البته این موضوع تاحدودی سبب بهبود وضعیت صادرات قارچ خواهدشد.

قیمت قارچ
قیمت قارچ

ضمن اینکه نرخ قارچ در هر کشور ممکن است به دلایل مختلف، با کشور دیگر متفاوت باشد. با این حال آنچه که می توان با شفافیت بیان کرد این موضوع است که قیمت در کشورهای دیگر همواره بیشتر از ایران است. برای آگاهی از اخبار صنعت قارچ روی آن کلیک کنید.

‫27 دیدگاه ها

 1. چرا انقدر قیمت قارچ داره میاد پایین؟
  ما تولید کننده ها داریم ورشکست میشیم دیگه🤦

  1. سلام و وقت بخیر
   روزهای تعطیل در کنال تلگرام و صفحه اینستاگرام با شناسه hagg_co و وب اپیکیشن مجموعه به آدرس app.mushroom.news اعلام میشود. البته گاهی روزهای تعطیل به دلیل ثابت نبودن قیمت، منابع اصلی قیمتی اعلام نمیکنند.

 2. دیگه با این قیمت قارچ نمیدونیم چیکار کنیم😔
  خدا کمکمون کنه

 3. منبع اصلی اعلام قیمت چه شخص یا سازمانی هست؟
  چرا منافع تولیدکننده رو در نظر نمیگیره؟
  تولیدکننده تا کی با ضرر ی همچین حماقتی رو بده؟
  واسه چی قیمت میزارید
  🤬🤬🤬

 4. اینکه هرروز میتونم قیمت قارچ همون روز رو داشته باشم عالیه
  ممنون🙏

 5. این قیمت قارچ که واقعی نیست😡
  اینجا یه چیز اعلام میشه بعد دست ما با یه قیمت دیگه میرسه

  1. سلام
   وقت بخیر
   چشم
   در آینده ای نه چندان دور حتما اعلام میشه

 6. سلام
  پس جرا آنقدر قارج تو مغازه ها گرونه
  جنت آباد قارج لک دار خریدیم ۱۲۰ هزارتومان

 7. پس چرا انقدر قارچ تومغازه ها گرونتره
  میوه فروشی جنت آباد زده ۱۲۰ تومن
  چرا انقدر اختلاف داره

  1. از حالا زوده بخواهیم پیش بینی کنیم
   اما مطمئنا افزایش قیمت قارچ را شاهد خواهیم بود.

 8. دلیل تفاوت قیمت قارچ در فصل زمستان نسبت به فصل تابستان چیه؟
  چرا قیمت قارچ در فصول مختلف متفاوته؟

  1. سلام
   وقت بخیر
   کاهش تولید قارچ در تابستان دلیل اصلی بالا رفتن قیمت قارچ در این فصل هست.
   نبود و عدم امکانات، تأسیسات و تجهزات سرمایشی را میتوان از دلایل اصلی بالارفتن قیمت قارچ برشمرد.
   قیمت قارچ هم مثل دیگر محصولات کشاورزی تحت تأثیر عرضه و تقاضاست.
   طبیعی است که تلورانس قیمت در فصول سال را شاهد باشیم.
   سپاس از همراهی شما

 9. قیمت قارچ هرروز بهتر از دیروز 😔
  چی بگیم آخه
  تولیدکننده فقط ضرررررررر

  1. سلام ممنون از توجهتون
   قیمت قارچ وابسته به عوامل زیادی هست و یکی از عوامل تغییر قیمت قارچ عرضه و تقاضاست.

 10. خدایی قیمت قارچ تغییر نمیکنه یا شما فقط کپی پیس میکنید و فقط تاریخ رو عوض میکنید روزانه؟😂

  1. سلام و عرض ادب
   قیمت قارچ در برخی روزهای هفته ثابت است و تغییر خاصی ندارد.
   البته در ماه جاری تغییرات زیادی داشتیم که درانتهای ماه میتوانید آن را در بخش نمودار تغییرات و نوسانات قیمت قارچ مشاهده بفرمایید.

 11. من دنبال تامین کننده برای پخش قارچ در استان گیلان هستم
  اگه کسی میشناسه یا تامین کننده هستش لطفاً با من تماس بگیره ممنون میشم
  09351299431

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *