اخبار روز قارچ

رسانه تخصصی هاگ، روزانه سایت های مختلف را برای کسب اخبار روزانه و مرتبط با این حرفه و همچنین از طریق ارتباط با مسئولان ذی ربط جدیدترین و به روزترین خبر های قارچی را کسب کرده و در مجله خود برای اطلاع مخاطبان بارگزاری می کند.

خبرهای تازه و مهمی که در ساعات غیر اداری وجود دارند نیز در هر ساعت از شبانه روز  از طریق کانال تلگرامی این رسانه با نام Hagg_Co و صفحه اینستاگرام Hagg_Co برای اطلاع رسانی قرار داده می شود. این مجموعه تصمیم دارد بنا بر رسالتی که بر عهده آن است تمامی خبر های این حوزه را پوشش دهد و در این مسیر علاوه بر گزارش هایی که خبرنگار این رسانه به رشته تحریر در می آورد از اخبار دیگر سایت ها نیز با ذکر منبع استفاده و به آن اشاره کند.

هدف از این کار برطرف نمودن نیاز کاربر اختصاصی این سایت است تا با مراجعه به مجله هاگ بی نیاز از دیگر سایت ها شود و فقط در یک مرجع از تمامی اطلاعات و خبرهای مهم از دوره قبل تا حال حاضر را بدست آورد.

این اخبار شامل دسته های قیمت قارچ، اطلاعیه های مهم در صنعت قارچ، اخبار جهان، علمی، خبرهای انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ خوراکی، اخبار تصویری، تولید و پرورش قارچ خوراکی، حوادث مهم در این صنعت، جهاد کشاورزی، سازمان نظام مهندسی صنعت نام برده شده، کارآفرینی، صادرات قارچ خوراکی و مواد مازاد از آن، کمپوست، گزارش های این مجله و نرخ تره و بار است.

لازم به ذکر است در دسته قیمت قارچ نحوه محاسبه قیمت این کالا و نوسانات بازاری آن برای مخاطبان به تحریر در آمده است و همچنین روزانه راس ساعت ۸:۳۰ صبح قیمت قارچ با نرخ جدید مصوب روز بارگزاری می شود.

همچنین این مجله تمامی اخبار جهاد کشاورزی و انجمن صنفی را در همه استان ها پیگیری کرده و در سایت بارگزاری می کند.

قیمت قارچ

کامل ترین آرشیو قیمت روز قارچ اعلام شده از سوی انجمن صنفی پرورش دهندگان و تولیدکنندگان قارچ کشور به همراه قیمت قارچ در بازار کشور به همراه آپدیت روزانه و ارائه نمودار ماهانه نواسانات قیمت قارچ.

همه روزه جدیدترین قیمت قارچ در صفحات پایین این برگه و همچنین صفحه قیمت روز قارچ بارگزاری می شود.

ایران رتبه ی هفتم  را در تولید و پرورش قارچ خوراکی درجهان دارد. صنعت قارچ یک صنعت سود آور در بازار کشاورزی ایران است. اما از سال هزار و سیصد و نود و پنج  نوساناتی در بازار قارچ به وجود آمد. در ماه های اول سال که قیمت قارچ تقریبا ثابت بود، تولید کنندگان به دلیل گرمای شدید هوا و کاهش قیمت قارچ  متحمل زیان های زیادی شدند که این داستان زیان در ماه های اول سال، مدت هاست ادامه دارد.
از طرفی مشکلات زیادی به همراه افت قیمت به وجود می آید. این مشکلات شامل: نرخ بالای حمل و نقل ،هزینه ی بالای تولید  و وجود دلال ها می شود.

قیمت قارچ

نوسانات قیمت قارچ

رئیس انجمن تولیدکنندگان قارچ در خصوص نوسانات قیمت در سال جاری یاد آور شد : از ابتدای سال جاری  وضعیت تولید به دلیل مشکلاتی که در تولید کمپوست وجود داشته  مناسب نبوده است و تولید کنندگان  از ابتدای سال جاری به طور مداوم با افت و خیز قیمت ها مواجه هستند.شما می توانید کامل ترین آرشیو قیمت روزانه قارچ کشور را به همراه جداول و نمودارهای ماهیانه تغییرات و نوسانات قیمت، را در سایت ما مشاهده نمایید.

قیمت جدید قارچ

قیمت روز قارچ خوراکی اعلام شده از سوی انجمن صنفی پرورش دهندگان و تولیدکنندگان قارچ کشور را به همراه قیمت قارچ در بازار (بورس قارچ مهرآباد یا بازار قارچ لشگری) از زبان مجله خبری هاگ به شرح زیر میباشد.

همچنین می توانید قیمت روزانه قارچ خوراکی را در کانال تلگرام و استوری های صفحه اینستاگرام مجله هاگ مشاهده نمایید.

اطلاعیه های صنعت قارچ کشور

اطلاعیه قارچ شامل تمامی محتواهای مختصر ولی با ارزش خبری است که بعد از انتشار در کانال تلگرامی برای کسانی که امکان دسترسی به این کانال را ندارند در سایت بارگزاری می شود.

اطلاعیه قارچ شامل تمامی تصمیمات، جلسات، و مکتوبات سازمان ها و ارگان هایی است که در این زمینه تصمیم گیری می کنند که رسانه تخصصی قارچ تمامی مکتوبات را با تاریخ و زمان و محل برگزاری همراه با عکس و متن پی دی اف نامه ها و مکتابات در سایت بارگزاری میکند تا مخاطب خود را همراه با اسناد از امور جریان اطلاع رسانی کند.

اطلاعیه ها شامل متن های کوتاه و مفید است که در اصل این اطلاعیه ها در کانال اختصاصی این سایت بارگزاری میشود اما از آن جهت که رسانه تخصصی هاگ در تلاش است تا همه اطلاعات و مسائل مربوط به قارچ را در سایت خود در قالب یک مجله بارگزاری کند لذا با وجود متون کوتاه، تمام اطلاعات مهم و مفید را در این مجله قرار داده است؛ چرا که همین موتون کوتاه سندی مهم برای تصمیمات آینده است.

مخاطب اصلی این اطلاعیه ها کسانی هستند که از این طریق با تصمیمات عوامل مربوطه در حوزه قارچ، افزایش یا کاهش قیمت قارچ، قیمت کمپوست و دیگر موارد قابل فروش در صنعت قارچ، با خبر می شوند.

این رسانه با در دست داشتن یک مجموعه ای از اطلاعات تصمیم دارد برای سالیان بعد از آن به عنوان تاریخچه ای از اسناد یاد کند و در مجله خود از آنها پاسبانی و نگهداری کند.

منبع این اطلاعیه ها از انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ خوراکی، جهاد کشاورزی و … می باشد.

اخبار انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ

انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی به عنوان اتحادیه قارچ با هدف ساماندهی این صنعت در کشور و رفع مشکلات و موانع تولید قارچ خوراکی در سال ۱۳۷۲ تشکیل گردید.

در سال ۱۳۷۲ با حضور ۱۴ نفر از پرورش دهندگان قارچ، هیئت مؤسس انجمن قارچ خوراکی تشکیل شد و با پیگیری‌های مستمر در تاریخ ۱۳۷۳/۰۱/۲۷ انجمن به‌ صورت رسمی از طرف اداره کل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت کار و امور اجتماعی تأسیس شد.
 فعالیت انجمن و اعتماد اعضا به این تشکل این باور و این عزم را هرچه بیشتر بین اعضا تقویت ساخت که بتوانند هم‌ زمان با تولید و رقابت صنفی از دانش و تجربیات دیگر اعضا به لحاظ تقویت تشکل در داشتن اعضای قدرتمند و توانمند در تولید برخوردار گردند.
عدم وجود تشکلی یا اتحادیه که بتواند در بخش آموزش و فرهنگ، تولید، مشکلات تولید و ارتباط با سازمان‌های مختلف برای مشکلات تولید باعث شد تا در سال ۱۳۷۲ انجمن صنفی پرورش‌ دهندگان قارچ خوراکی که به نوعی اتحادیه قارچ کاران به شمار می رود با حضور تعدادی از واحدهای عضو در وزارت کار و رفاه اجتماعی ثبت گردد.

اخبار تولید و پرورش قارچ

تولید و پرورش قارچ نیازمند آگاهی و آموزش های دقیق لازم در این زمینه می باشد تا منجر به تولید محصول با کیفیت بالا و راندمان بالای تولید گردد و در نتیجه باعث توجیه اقتصادی طرح یا پروژه و تداوم کار کارگاه و یا سالن پرورش قارچ گردد و سبب کارآفرینی و اشتغال زایی در حوزه کشاورزی گردد.

اخبار جهاد کشاورزی

یکی از مهمترین اخبار قارچ توسط وزارت جهاد کشاورزی ارائه می شود که رسانه تخصصی قارچ روزانه آن ها را رصد و برای مخاطبان خود در سایت و کانال تلگرامی این مجموعه قرار می دهد.

رسانه تخصصی قارچ با بهره گیری از اخبار مربوط به قارچ خوراکی، قارچ های خودرو و غیر خودرو در وزارت جهاد کشاورزی سعی دارد مخاطبان خود را از طریق آن مطلع سازد که این اخبار شامل صادرات قارچ و مواد مازاد آن، فروش قارچ،رتبه بندی استان های مختلف در پرورش قارچ خوراکی، افزایش یا کاهش قارچ در استان ها و شهرستان های مختلف است.

از جمله کارهای مهمی که این وزارتخانه در زمینه پرورش قارچ خوراکی انجام می دهد، آموزش و ایجاد کارگاه های مختلف در شهرستان های مختلف است تا از طریق آن زنان و از کارافتادگان بتوانند در تولید قارچ خوراکی سهیم شوند و علاوه بر اشتغال زایی در سود اقتصادی آن نیز شریک شوند.

 

اخبار صادرات قارچ

صادرات قارچ در ایران با توجه به تولید سالانه ۱۵۰ الی ۲۰۰ هزار تن قارچ در کشور و رشد سالانه حدود بیست درصدی تولید این محصول، قارچ خوراکی را در جایگاه ممتازی بین محصولات کشاورزی صادراتی قرار داده است. هم اکنون ایران در رتبه ۶ الی ۷ تولید قارچ در دنیا قرار دارد که می توان از این جهت با صادرات قارچ خوراکی مقدار قابل توجهی ارز را وارد کشور نمود.

حالا بسیاری از تولیدکنندگان قارچ در کشورمان برای افزایش بهره‌وری و جلوگیری از هدر رفت این محصول، استفاده از آن در صنایع تبدیلی را نیز در دستور کار قرار داده‌اند، به این ترتیب که محصولاتی، چون کنسرو، ترشی، سس و بسیاری از محصولات ترکیبی قارچ حاصل استفاده از این محصول در صنایع تبدیلی است.