اخبار صنعت قارچاخبار علمی حوزه قارچ

اختراع دستگاهی برای پرورش قارچ خوراکی

در پی همکاری ۲ حوزه صنعتی و علمی دستگاهی به نام بونکرفیلر طراحی‌شده است.

اعضا یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری یک دستگاه کاربردی در صنعت قارچ تولید کرده‌اند؛ دستگاه بونکر فیلر عملیات فرآوری کمپوست قارچ را انجام می‌دهد؛ دستگاهی که با توجه به نقاط ضعف و قدرت دستگاه‌های قوی و ارتباط خوب علم و صنعت طراحی‌شده است.

دستگاه بونکر فیلر حاصل ارتباط دانشگاه و کارفرما یعنی این دستگاه درنتیجه رابطه خوب حوزه علمی و حوزه صنعتی تولیدشده است، که از مزایای قابل‌توجه آن می‌توان به میزان مصرف انرژی این دستگاه نسبت به وسایل مورداستفاده قبلی اشاره کرد که مصرف انرژی بونکرفیلر نصف دستگاه‌های دیگر است همچنین قدرت حرکتی بالا و کیفیت مناسب این تولید جدید می‌تواند از فواید دیگر این اختراع باشد.

کمپوستینگ فرایند زیستی است که طی آن مواد الی توسط میکروارگانیسم‌ها به ماده سیاه‌رنگ هوموسی تبدیل می‌شود. کمپوستینگ فعالیت تعداد بی‌شماری از میکروارگانیسم‌ها را در برمی‌گیرد. کمپوست مهم‌ترین رکن تولید قارچ است و کیفیت و کمیت قارچ برداشت‌شده رابطه مستقیم و مهمی با نحوه‌ی تولید کمپوست دارد و هیچ‌کس نمی‌تواند منکر آن شود. هدف از تولید کمپوست، ایجاد یک محیط و ماده مغذی جهت رشد میسلیوم و استفاده از مواد آن برای تولید قارچ است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا