اخبارعلمی

افراد دیابتی قارچ سفید مصرف کنند

محققان طی انجام پژوهش‌هایی متوجه شده‌اند قارچ‌های دارای کلاهک سفید می‌توانند با بهبود اجتماع میکروبی روده همانند پری بیوتیک عمل کرده و عملکرد کبد را بهبود بخشند.

به گزارش خبرگزاری هاگ- برای افرادی که به دیابت مبتلا هستند بهتر است در رژیم غذایی خود از بعضی مواد خوراکی استفاده کنند که به‌تدریج انرژی را آزادکرده و موجب کاهش التهاب می‌شود. حال محققان به این نتیجه رسیده‌اند خوردن قارچ‌های دارای کلاهک سفید برای افراد دیابتی سودمند است.

درمان جدید برای دیابت

طی گزارش منتشرشده از محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، قارچ‌های دارای کلاهک سفید با بهبود اجتماع میکروبی روده می‌توانند به تنظیم گلوکز در کبد کمک کنند. این یافته می‌تواند به شیوه‌ای جدید برای درمان دیابت تبدیل شود.

یکی از اعضای گروه تحقیقاتی “مارگریتا کانتورنا” در توضیحات این مطالعات، عنوان کرد: در این مطالعه، موش‌ها با قارچ‌های دارای کلاهک سفید تغذیه شدند؛ ما مشاهده کردیم ترکیب میکروب‌های روده برای تولید بیشتر اسیدهای چرب دارای زنجیره کوتاه بخصوص پروپیونات از سوکسینات تغییر کردند.

نتایج قبلی

به گفته این محقق، نتایج تحقیق قبلی این نشان داده است که سوکسینات و پروپیونات می‌توانند تجلی ژن‌های موردنیاز برای کنترل تولید گلوکز را تغییر دهند. به گفته کانتورنا، کنترل بهتر گلوکز برای دیابت و همچنین سایر بیماری‌های متابولیکی ضروری است.

محققان در جریان مطالعت، متوجه شدند که مصرف قارچ موجب آغاز واکنش زنجیره در بین باکتری‌های روده شده و جمعیت Prevotella، باکتری تولیدکننده سوکسینات و پروپیونات، را گسترش داد. این اسیدها می‌تواند تجلی ژن‌های کلیدی در مسیر بین مغز و روده را که به کنترل تولید گلوکز کمک می‌کند تغییر دهند.

نتایج این تحقیقات حاکی از آن است که قارچ‌ها در این مورد به‌عنوان پری بیوتیک عمل کرده و باکتری‌های سودمند در روده را تغذیه می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا