جهاد کشاورزی

صنایع تبدیلی قارچ در استان فارس

اشتغال زایی بیش از 650 نفر در 47 واحد از صنایع تبدیلی و غذایی

به گزارش هاگ از ایانا مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از صدور پروانه بهره برداری برای 47 واحد صنایع تبدیلی و غذایی از جمله صنایع تبدیلی قارچ در استان فارس خبر داد و گفت: ظرفیت جذب ماده خام توسط این واحدها بیش از 408 هزار تن است.

محمود باصری با اشاره به اینکه واحدهای مذکور با سرمایه ای بالغ بر 7400میلیارد ریال راه اندازی شده است، تصریح کرد: این واحدها به طور مستقیم اشتغال زایی بیش از 650 نفر را به دنبال دارد.

به گفته وی؛ این طرح ها شامل سردخانه و بسته بندی میوه، کنسانتره خوراک دام و آبزیان و بسته بندی سبزیجات و صیفی جات تازه، عسل، حبوبات، برنج، خشکبار، خرما، انواع بذر، قارچ و تخم مرغ است.

باصری اضافه کرد: تهیه خرمای غنی شده، پسته پاک کنی، انواع ساندویچ، رب گوجه فرنگی، شوری و ترشی، اسانس و پنبه پاک کنی، ذرت خشک کنی، کنسرو سبزیجات و غیره از دیگر فعالیت های صنایع مذکور است.

بهره برداری از صنایع تبدیلی قارچ در استان فارس

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه تعداد کل واحدهایی که از این سازمان مجور دریافت کردند 945 واحد است، اظهار کرد: ظرفیت جذب ماده خام در این واحدها بیش از پنج میلیون و 500 هزار تن است.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اظهار کرد: ارتقاء ارزش افزوده، توسعه صادرات و کاهش ضایعات و همچنین کاهش ریسک از عمده‌ترین فواید توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان فارس بوده و نهایت حمایت توسط این مدیریت جهت رسیدن به موارد فوق مد نظر می باشد.

در صورتی که مایل به تهیه تولیدات صنایع تبدیلی قارچ هستید یا محصولاتی برای ارائه دارید به بخش صنایع تبدیلی هاگ مارکت مراجعه کنید. صنایع تبدیلی در حوزه های کشاورزی ثبات قیمت و امنیت تولید محصول را به کشاورزان هدیه میکند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا