آکادمی قارچبیماری های قارچکلینیک

آشنایی با بیماری تیغه گریان قارچ + روش جلوگیری

بیماری باکتریایی تیغه گریان

بیماری تیغه گریان قارچ توسط باکتری با نام p.agarici  ایجاد می‌شود و ظهور آن بسیار غیرمعمول است ، در ابتدا به نظر میرسد که این بیماری اختلالی است در اثر کاهش میزان تبخیر از قارچ و بستر.

هاگ– قبل از اینکه پرده زیرین کلاهک قارچ پاره شود، تیغه‌ها توسط این باکتری موردحمله قرار می‌گیرند. زمانی که تیغه‌ها در مراحل اولیه رشد خود آلوده شوند نسبت به حالت طبیعی خود بسیار رنگ‌پریده خواهند شد.

لکه‌های قهوه‌ای تیره یا سیاه‌رنگ بر روی لبه قارچ و انتهای تیغه ایجاد می‌شود و درنهایت قطر آن به ۲ میلی‌متر یا بیشتر افزایش پیدا می‌کند. در وسط هر لکه، یک قطره خاکستری- کرمی رنگی وجود دارد که ممکن است ازنظر اندازه، بزرگ‌شده و فاصله میان تیغه‌ها را بپوشاند و پر کند.

این قطرات دارای غلظت بسیار بالایی از باکتری‌ها هستند و در صورت حمله شدید باکتریایی، ممکن است که این قطره‌ها در روی و بین تیغه‌ها به یکدیگر پیوسته و نواری از بافت‌های در حال تخریب و لزج تیغه‌ها را تشکیل دهند.

آلودگی اولیه

گاهی آلودگی اولیه با جلوگیری از رشد قارچ و بدشکل شدن آن همراه است. پایه قارچ‌های بیمار به‌صورت طولی ترک برداشته که ممکن است طول آن به بیش از دو سانتیمتر نیز برسد. سطح داخلی آنها براق و درخشنده است و نتایج حاصل از بررسی‌های میکروسکوپی مشخص کرده است که باکتری‌ها در آن وجود دارند.

با بالغ شدن قارچ، این ترک‌ها به رنگ قهوه‌ای تیره درخواهند آمد. وجود اوز باکتریایی روی تیغه قارچ‌های پشت‌ باز نشده و همچنین وجود باکتری‌ها در قسمت داخلی ترک‌های پایه قارچ، نشان می‌دهد که باکتری بیمارگر احتمالاً به‌صورت سیستمیک رفتار می‌کند.

اطلاعات کمی در مورد شرایط مساعد برای توسعه این بیماری در دست است. به‌هرحال ممکن است که مگس‌ها، قارچ چین‌ها و آبیاری باکتری ها را در سطح بستر پخش کنند.

کنترل بیماری

اطلاعات کمی در مورد این بیماری در دست است و هیچ روش کنترل اختصاصی در مورد آن وجود ندارد. همان اقداماتی که برای کنترل بیماری لکه باکتریایی توصیه می شود ممکن است برای کنترل این بیماری نیز  مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا