تاریخچه قارچویکی قارچ

تاریخچه قارچ دکمه‌ای

قارچ دکمه‌ای یکی از انواع قارچ‌های خوراکی است که از دیرباز در بسیاری از کشورها موردتوجه بوده است.

قارچ خوراکی دکمه‌ای (نام علمی: Agaricus bisporus) نام یک گونه قارچ خوراکی رایج از تیره غاریقونیان است. این قارچ جزو قارچ‌های ساپروفیت و از دسته بازیدیومیست‌ها می‌باشد. قارچ دکمه‌ای بانام لاتین Button Mushrooms نیز شناخته می‌شود.
اندام باردهی  یا میوه قارچ  دارای یک ساقه (Stipe) است و کلاهک چتری شکل و پهن به نام پیلوس (Pileus) را نگه می‌دارد. کلاهک صاف، گوشتی و رنگ آن از سفید، کرم یا قهوه‌ای‌رنگ می‌باشد. در دوران جوانی قارچ با، پرده غشایی (veil) که از انتهای کلاهک به پایه وصل می‌شود، پوشیده می‌شود.
 اولین بار لینگه گیاه‌شناس معروف، قارچ خوراکی دکمه‌ای را بنام قارچ مزرعه و به نام اگاریکوس کمپستریس نام‌گذاری نمود.
قارچ دکمه‌ای با اسامی مختلف در کشورهای مختلف مانند قارچ سفید چمپینیوم یا شامپینیون شناخته و نام‌برده می‌شود. در طول جنگ جهانی دوم به علت کمبود مواد غذایی جهش ناگهانی در تولید آن به وجود آمد. بعد از جنگ جهانی دوم کشت قارچ دکمه‌ای مخصوصاً در اروپا به‌شدت گسترش یافت و بعد از اروپا، آمریکا و سپس به‌مرور در بیشتر کشورها کشت داده شد.
کاشت گلخانه‌ای قارچ دکمه‌ای اولین بار در سال ۱۷۵۴ میلادی در سوئد ابداع شد و سپس به سراسر اروپا گسترش یافت و در اوایل نیمه دوم قرن نوزدهم به آمریکا انتقال یافت و در سال ۱۸۹۰ میلادی در پنسیلوانیای آمریکا در فضاهای سرپوشیده (داخل سالن) کشت آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا