اخبار صنعت قارچتولید و پرورش قارچ

تولید دستگاه جدید برای پرورش قارچ خوراکی در ایران

در ارتباطی که بین دو حوزه علم و فناوری با صنعت ایجادشده، تولیدکنندگان موفق به ساخت دستگاهی به‌نام بونکر فیلر شده‌اند.

اعضا یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری یک دستگاه کاربردی در صنعت قارچ تولید کرده‌اند؛ دستگاه بونکر فیلر عملیات فرآوری کمپوست قارچ را انجام می‌دهد؛ دستگاهی که با توجه به نقاط ضعف و قدرت دستگاه‌های قوی و ارتباط خوب علم و صنعت طراحی‌شده است.

دستگاه بونکر فیلر حاصل ارتباط دانشگاه و کارفرما یعنی این دستگاه درنتیجه رابطه خوب حوزه علمی و حوزه صنعتی تولیدشده است، که از مزایای قابل‌توجه آن می‌توان به میزان مصرف انرژی این دستگاه نسبت به وسایل مورداستفاده قبلی اشاره کرد که مصرف انرژی بونکرفیلر نصف دستگاه‌های دیگر است همچنین قدرت حرکتی بالا و کیفبت مناسب این تولید جدید می‌تواند از فواید دیگر این اختراع باشد.

کمپوستینگ فرایند زیستی است که طی آن مواد الی توسط میکروارگانیسم‌ها به ماده سیاه‌رنگ هوموسی تبدیل می‌شود. کمپوستینگ فعالیت تعداد بی‌شماری از میکروارگانیسم‌ها را در برمی‌گیرد.

کمپوست مهم‌ترین رکن تولید قارچ است و کیفیت و کمیت قارچ برداشت‌شده رابطه مستقیم و مهمی با نحوه‌ی تولید کمپوست دارد و هیچ‌کس نمی‌تواند منکر آن شود. هدف از تولید کمپوست، ایجاد یک محیط و ماده مغذی جهت رشد میسلیوم و استفاده از مواد آن برای تولید قارچ است.

برای تماشای ویدیو رونمایی از این محصول، روی لینک زیر کلیک کنید.

رونمایی از دستگاه بونکر فیلر توسط واحدهای فناور

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا