اخبار اقتصادی صنعت قارچاخبار صنعت قارچ

تولید قارچ در گیلان رو به افزایش است

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان عنوان کرد: تولید و مصرف قارچ در این استان همچنان رو به افزایش است.

آگاهی مردم؛ دلیل افزایش مصرف

به گزارش خبرگزاری هاگ- منوچهر پارسافر در توضیح این خبر اظهار داشت: به دلیل افزایش آگاهی مردم بر ارزش غذایی قارچ، مصرف این محصول در استان رو به افزایش رفته است.

وی با توجه به شرایط حال حاضر جامعه در مصرف این محصول و استفاده از قارچ در فست‌فودها و غذاهای امروزی، از دلایل افزایش استفاده این محصول در استان نام‌برده و ادامه داد: بازار فروش خوب این محصول منجر شده است که افراد بیشتری برای تولید این محصول ترغیب شوند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان در رابطه با تولیدات در شهرستان‌های این استان گفت: قارچ در شهرستان‌های املش، آستارا، رشت، انزلی و صومعه‌سرا بیش از شهرستان‌های دیگر تولید می‌شود. وی تصریح کرد: قارچ تولیدشده استان گیلان در بازارهای استان‌های هم‌جوار به فروش می‌رسد. پارسافر بابیان اینکه البته بازار فروش قارچ همواره با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه است، خاطرنشان کرد: چندی پیش اخباری که در خصوص مسمومیت افراد بر اثر مصرف قارچ در فضاهای مجازی منتشرشده بر فروش این محصول تأثیر گذاشت و آن را کاهش داد.

خواص قارچ عامل محبوبیت

پارسافر در خصوص خواص این محصول گفت: قارچ به دلیل برخورداری از پروتئین بالا باید همواره در سبد خانوارها قرار بگیرد. مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به پیش‌نیازهای تولید این محصول پرطرفدار گفت: کاه و کلش و کود از مواد اولیه مورد نیاز برای تولید قارچ محسوب می‌شوند و به همین خاطر افزایش قیمت مواد اولیه برای تولید محصول منجر می‌شود که افراد جدید رغبتی برای ورود به تولید این محصول نداشته باشند.

تولید قارچ؛ درآمدزایی برای خانواده

پارسافر در تکمیل سخنان خود ضمن اشاره به تأثیر تولید قارچ در افزایش آمار اشتغال استان و به‌خصوص  افزایش درآمد خانوارهای روستایی، تصریح کرد: سال گذشته ۲۸۶۰ تن قارچ در گیلان تولید شد که ۴۰۰ تن آن در بخش مشاغل خانگی بوده است. پارسافر گفت: میزان تولید قارچ از ابتدای سال جاری تاکنون در دست بررسی است، اما شواهد عینی نشان می‌دهد که نسبت به سال گذشته افزایش‌یافته است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا