اخبار صنعت قارچتولید و پرورش قارچ

تولید یک هزار تن و ۲۰۰ کیلوگرم قارچ در لرستان

به گزارش خبرگزاری هاگ به نقل از گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان  از لرستان، بردیا مرادی مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به تولید بیش از یک هزار تن و ۲۰۰ کیلوگرم قارچ در لرستان، گفت: لازم است صنایع تبدیلی قارچ در استان ایجاد شود.

مرادی اظهار داشت: سطح زیر کشت پرورش قارچ در لرستان، ۸ هزار مترمربع است و امسال میزان تولید ما هزار تن و ۲۱۸ کیلوگرم بوده است.

او افزود: شرایط بسیار وخیم کرونایی و تأثیری که روی بازار داشت سبب شد تولید قارچ در لرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل پیشرفتی نداشته باشد البته نسبت به استان‌های دیگر بهتر توانستیم در این شرایط خودمان را حفظ کنیم و این میزان تولید خوب بوده است.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: در حال حاضر پرورش قارچ در همه شهرستان‌های استان از جمله خرم‌آباد، بروجرد، الیگودرز و سلسله وجود دارد، ولی واحدهای اصلی ما بیشتر در شهرستان‌های دورود، خرم‌آباد و بروجرد هستند که متوسط عملکرد در استان به صورت عمده ۲۰ کیلوگرم در مترمربع بوده، اما ممکن است میزان تولید تا ۲۵ کیلوگرم نیز برسد.

مرادی بیان کرد: اگر زمانی که قارچ تولید می‌شود به موقع به بازار فروش نرسد خیلی زود از بین می‌رود و باید دور ریخته شود بنابراین اگر بتوانیم در بحث صنایع تبدیلی ورود کنیم با این مشکل مواجه نخواهیم شد؛ ما در لرستان مشکلی از نظر تولید نداریم، اما صنایع تبدیلی استان، ضعیف است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا