اخباراخبار عمومی و گزارشگالری تصاویر

اولین جشنواره آشپزی با قارچ چهارمحال و بختیاری برگزار شد

گزارش از جشنواره آشپزی با قارچ + فیلم و عکس

به گزارش هاگ/ معاون تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: اولین جشنواره آشپزی با قارچ در استان برگزار شد.

نخستین جشنواره آشپزی با قارچ در چهارمحال و بختیاری در تاریخ ۱۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، ساعت ۱۵_۱۲ در محل برگزاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی برگزار گردید. با جوایز نفیس برای نفرات برگزیده، نفر اول یک سکه تمام بهار آزادی، نفر دوم نیم سکه بهار آزادی، نفر سوم ربع سکه بهار آزادی و ۱۰ عدد کارت هدیه ۵۰۰ هزار تومانی اهدا گردید.

حسین برزگر گفت: این جشنواره با ۹۳ شرکت کننده در چهارمحال و بختیاری برگزار گردید.

هدف از برگزاری این جشنواره افزایش مصرف سرانه قارچ به عنوان غذای سلامتی و گامی در راستای پایدارسازی واحد‌های تولیدی در چهارمحال و بختیاری است.

هیات داوران پس از بررسی غذا‌های متنوع و سنتی که ماده اولیه آن‌ها از قارچ تشکیل شده بود، ۱۳ شرکت کننده را به عنوان نفرات برتر جشنواره آشپزی با قارچ انتخاب کردند. این استان با تولید سالانه شش هزار و ۲۰۰ هزار تن قارچ، رتبه ششم تولید این محصول را در کشور را دارد.

برگزار کنندگان این جشنواره، شرکت قارچ نگین فصل، اتاق بازرگانی صنایع معادن‌ و کشاورزی، معاونت بهبود تولیدات گیاهی مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی و اداره روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان چهارمحال و بختیاری بودند.

اولین جشنواره آشپزی با قارچ چهارمحال و بختیاری برگزار شداولین جشنواره آشپزی با قارچ چهارمحال و بختیاری برگزار شداولین جشنواره آشپزی با قارچ چهارمحال و بختیاری برگزار شد

گزارشی از این جشنواره:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا