بیشتر بدانیمدانستنی‌ها

چگونگی پیدایش قارچ آگاریک

یکی از مشکلاتی که جویندگان قارچ با آن مواجه هستند هنگامی ست که قارچی که یافته‌اند را چگونه به‌درستی تشخیص دهند،مخصوصاً اگر تمایل به خوردن و امتحان کردن آن (قارچ) را داشته باشند.

چگونگی پیدایش:

John Cage موسیقیدان پرآوازه، معروف و همچنین کارشناس مبتدی قارچ‌شناسی برای اولین بار قارچ آگاریکاس بیسپورس را یافت. (قارچ خوراکی دکمه‌ای)

John با وجود استفاده از راهنماهای مزرعه قارچ که در آن زمان به آنها دسترسی داشت نتوانست این قارچ را شناسایی کند، اما چیزی شبیه به کشت قارچ‌های رایج به نظرش می‌آمد.

خوردن قارچ:

John نه تنها قارچ را خورد بلکه آن را نیز برای تعداد زیادی از دوستانش در جامعه هنری ازجمله موسیقی‌دانان، نقاشان، طراحان رقص طبخ کرد و همه‌ی آنها از خوردن قارچی که John برای شام آماده کرده بود لذت بردند.

John بعدها نخستین قارچ‌شناس اواسط قرن بیستم Dr Alexander H Smith را ملاقات کرد. دکتر Smith از این قارچ و شناسایی خاص آن نشانه‌هایی را مورد توجه John قرارداد و به آن اشاره کرد.

دکتر Smith تقاضای مطالعه‌ی نمونه‌ها را دادند و John یک کارتن کامل از نمونه‌ها را برای ایشان ارسال کرد. دکتر Smith این قارچ را به‌عنوان قارچ استروفاریا (Stropharia Rugosoanulata) شناسایی کرد که ما آن را کلاه شراب می‌نامیم و مطلقاً مرتبط با روش‌های متداول کشت قارچ نیز نمی‌باشد، اما  در یک نگاه به قارچ آگاریک بیسپورس شباهت دارد.

چگونگی کشف این قارچ بدین شرح بود که در بالا ذکر شد، موردی که حتی در ایالات‌متحده امریکا کسی موفق به تشخیص آن نشد.ظاهراً یا آن را نادیده گرفته و یا مانند John به روش ناآگاهانه‌ای آن را تشخیص داده‌اند.

چگونگی پیدایش قارچ آگاریک, هاگ

عجيب ترين قارچ های جهان
>
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا