خواص قارچویکی قارچ

دنبلان گران اما با ارزش

دنبلان یا ترافل یک قارچ غده ای است که در زیر زمین، روی ریشه گونه های مختلف درختی مانند بلوط، صنوبر یا بوته های فندق رشد می کند. ترافل ها از هاگ های ترافل که توسط حشرات منتشر می شوند، رشد می کنند. علاوه بر این، ترافل از مواد مغذی گیاهان و درختان نیز استفاده می کند.

دنبلان شبیه یک غده نامنظم با قطر چند سانتی متر است. خوک ها و گرازهای وحشی عاشق دنبلان هستند و به همین دلیل برای جستجوی دنبلان یا ترافل استفاده می شوند. با توجه به اینکه این حیوانات معمولاً نیمی از ترافل ها را خورده اند و آسیب زیادی به آنها وارد می شود، اکنون سگ ها نیز برای جستجوی ترافل آموزش دیده اند.

دنبلان ها بسیار گران هستند، به این دلیل که ترافل را نمی توان پرورش داد، بلکه باید آن را جستجو کرد. این یک غذای لذیذ واقعی است و معمولا با قیمت های گزاف همراه است. ترافل ها انواع مختلفی دارند و هر ترافل فصل خاص خود را دارد. فصل ترافل سفید و سیاه از نوامبر تا ژانویه (زمستان) و ترافل تابستانی از مارس تا اکتبر (بهار) ادامه دارد.

ترافل همچنین فواید زیادی برای سلامتی دارد. برخی از انواع آن حاوی آنتی اکسیدان هستند و گفته می شود ترافل سفید نیز دارای خواص ضد التهابی است. آنها سرشار از فسفر، کلسیم و پروتئین هستند. آنها تقریباً حاوی چربی هستند و به طور طبیعی بدون قند هستند.

بنابراین دنبلان ها دارای برچسب قیمتی هستند، که ارزش خرید را دارند. از آنجا که آنها بسیار معطر هستند، شما فقط به مقدار کمی نیاز دارید. ترافل اغلب در غذاهای ایتالیایی استفاده می شود. طعم ترافل را می توان بی نظیر توصیف کرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + 3 =

دکمه بازگشت به بالا