اخبار صنعت قارچاخبار علمی حوزه قارچ

ساخت چرم با استفاده از قارچ و چوب

در یک اقدام جالب و قابل‌توجه از جانب طرفداران حیوان آزاری، یک شرکت آمریکایی مستقر در سن فرانسیسکو فناوری جدیدی برای تولید محصولات چرمی بدون استفاده از حیوانات و با استفاده از از الیاف قارچ و چوب و محصولات کشاورزی ارائه کرده است.

به گزارش خبرگزاری هاگ- امروزه بسیاری از افراد در حمایت از حیوانات، نه‌تنها گیاه‌خوار هستند بلکه از محصولات تولیدی از حیوانات نیز استفاده نمی‌کنند. به همین منظور شرکت “میکو ورکز” (MycoWorks) با استفاده از الیاف قارچ و چوب و محصولات کشاورزی، چرم دوستدار محیط‌زیست و طبیعت را تولید کرده است.

این شرکت می‌گوید ازآنجاکه محصول این شرکت از الیاف طبیعی ساخته می‌شود، چرم ساخته‌شده اصلاً شبیه چرم مصنوعی نیست بلکه ارگانیک،‌ مشابه چرم طبیعی و با خاصیت چرم حیوانی است.

ساختار قارچ، مناسب برای مصالح ساختمانی

الیاف موجود در قارچ، میسیلیوم نام دارد و شبکه‌های زیرزمینی قارچ‌ها را می‌سازد. شرکت Mycoworks معتقد است دوام این ماده ارگانیک به‌اندازه‌ای بالا است که می‌تواند در ساخت مبلمان و حتی در مصالح ساختمانی مورداستفاده قرار گیرد.

دوام، مقاومت در برابر آب و رنگ ماده تولیدی مهندسی‌شده و نه‌فقط برای افرادی که از تولیدات حیوانی استفاده نمی‌کنند مناسب است، بلکه دارای کربن خنثی، ارگانیک، بدون مواد شیمیایی، زیست تجزیه‌پذیر و بسیار مقاوم است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا