اخباراخبار اقتصادی

عامل کاهش قیمت قارچ تعطیلی رستوران ها

محمد حسن افشار رئیس نجمن پرورش‌دهندگان قارچ خوراکی درباره آخرین وضعیت بازار قارچ و تحولات آن، این چنین عنوان کرد: با توجه به تعطیلی رستوران‌ها و فست فود‌ها در ماه مبارک رمضان و کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی خرید محصول توسط این گروه، قیمت قارچ نسبت به هفته‌های اخیر در بازار کاهش یافته است.

قیمت تمام شده در برابر قیمت عرضه

به گزارش خبرگزاری هاگ- افشار با اعلام قیمت تمام شده هر کیلو قارچ ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان ، گفت : این در حالی است که هم اکنون هر کیلو قارچ با نرخ ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار تومان در بازار فروخته می‌شود.

افشار با اشاره به وضعیت حاضر برای تولیدکنندگان ، اضافه کرد : با توجه به زیان ادواری تولیدکنندگان، بخشی از مازاد قارچ تولیدکنندگان توسط صندوق خرید تضمینی جمع آوری شد، اما به سبب بودجه محدود و مشکل در نقدینگی امکان خرید کل قارچ مازاد بر نیاز پرورش دهندگان وجود ندارد.

انتقاد از قیمت گذاری از سوی سازمان

این مقام مسئول با انتقاد از قیمت گذاری قارچ از سوی سازمان میادین میوه و تره بار ، تصریح کرد : سازمان میادین قیمت قارچ را پایین اعلام می‌کند و دلالان همان نرخ را مبنا قرار می‌دهند که این امر بر بر هم زدن نظم بازار تاثیر بسزایی دارد، از این رو انتظار می‌رود سازمان میادین با انجمن قیمت قارچ را هماهنگ کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا